Pacjent jednego z polskich szpitali nie krył swojego oburzenia. Chorych trujecie — pisze zniesmaczony mężczyzna i trudno mu się dziwić. Na śniadanie dostał zapleśniały, mrożony chleb. Zaskakujące jest też to, dlaczego leżał w placówce.

Jedzenie w polskich szpitalach nie może poszczycić się zbytnią renomą. Jeżeli choć raz miałyście tę nieprzyjemność i spędziłyście kilka dni w publicznej placówce zdrowia, mogłyście przekonać się o tym na własnej skórze. Tym razem jednak posiłek, który został podany choremu, nie tyle był niesmaczny, ile niezjadliwy! Pacjent nie kryje złości. Okazuje się, że to nie jedyny taki przypadek.  

Pacjent szpitala: Trujecie chorych

W tej historii absurd goni absurd. Pacjent szpitala w Tarnowskich Górach dostał na śniadanie zapleśniałe, jeszcze nie do końca rozmrożone pieczywo. Mężczyzna całą historią postanowił podzielić się na swoim Facebooku.

Tak wspaniale karmią w szpitalu nr 3 w Tarnowskich Górach, na śniadanie zapleśniały chleb dla chorego z problemami jelit. A może złodzieje podnieście jeszcze ZUS, a chorych trujcie w szpitalach. Skandal – opisuje pan Janusz.

Chory mężczyzna wylądował w Wielospecjalistycznym Szpitalu Powiatowym w Tarnowskich Górach z bakterią Clostridium difficile, którą (uwaga!) został zarażony w tym samym szpitalu, kiedy leżał w nim z powodu zapalenia uchyłków jelita grubego. Co na całą sytuację ma do powiedzenia szpital?

Będziemy prowadzić postępowanie w tej sprawie – mówi Wirtualnej Polsce dr Leszek Jagodziński, prezes zarządu szpitala. Mężczyzna dodał, że nie prowadzą szpitalnej kuchni, a posiłki dostarcza firma zewnętrzna. 

Jedzenie w polskich szpitalach

Kiedy jednak zagłębimy się w otchłań internetu, okazuje się, że niejadalne posiłki w polskich szpitalach to problem, który lubi powracać. W Kielcach chorzy skarżyli się na nieświeżą wędlinę i… pióra w kawałkach kurczaka, natomiast w Końskich, na oddziale położniczym, świeżo upieczona mama tak samo jak pan Janusz dostała do zjedzenia spleśniałe pieczywo. Czy tak powinien być traktowany pacjent?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pacjent
screenshot Janusz Dubas, Facebook

Takie zdjęcie zamieścił pan Janusz na jednej z Facebookowych grup. Pacjent dostał na śniadanie spleśniały chleb.

pacjent
Fot. 1662222, pixabay

Czy sytuacja w polskich szpitalach ulegnie zmianie?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kolor ziemniaka jest istotny dla naszego zdrowia. Szczególnie jednego powinniśmy unikać
  2. Danuta Holecka wolałaby zapomnieć o nagraniu sprzed lat. Jej dziecko potrzebowało pomocy
  3. Była żona Pazury: „Pochowałam dwoje dzieci”. Pokazała zdjęcia
  4. Nie żyje aktor „Przyjaciół”. Popełnił samobójstwo, miał 51 lat
  5. Matka wyprowadziła się z domu. Zostawiła w nim swoją roczną córeczkę, wróciła po nią po 10 latach
  6. Natalia Kukulska w dobitnych słowach o Viki Gabor. 12-latka długo ich nie zapomni

źródło: fakt.pl, wp.pl

Poprzedni artykułPola Raksa wiele lat temu wyznała w wywiadzie, co sądzi o mężczyznach. „Są coraz słabsi i wymagają prowadzenia za rączkę”
Następny artykułPolka wyszła za arabskiego szejka. Teraz wyznaje, jak naprawdę wygląda jej życie w Dubaju
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.