Padaczka była przyczyną śmierci Zbigniewa Bartosiewicza. To on wcielił się w kultową rolę Wesołego Romka w Misiu. Niestety, śmierć zastała go w najmniej oczekiwanym miejscu i momencie życia. Co dokładnie przydarzyło się aktorowi? 

Zbigniew Bartosiewicz był aktorem niezawodowym, pracował jako pilot i dziennikarz. Rola w Misiu przyniosła mu sławę. Jako Wesoły Romek rozbawił miliony Polaków. 22 lata temu zginął straszliwą śmiercią, której przyczyną była padaczka alkoholowa. 

Kto grał Wesołego Romka w „Misiu”?

Zbigniew Bartosiewicz grał Wesołego Romka, lecz nie zajmował się zawodowo aktorstwem. Ukończył Szkołę Orląt w Dęblinie i został… pilotem. W swoim życiu zajmował się również dziennikarstwem, był zatrudniony w Expresie Wieczornym. Odtwórca kultowej roli był również akwizytorem oraz remontował mieszkania na Saskiej Kępie. 

Zbigniew Bartosiewicz również zajmował się od czasu do czasu aktorstwem. Zadebiutował w 1977 roku, trzy lata później wystąpił w Misiu. W filmach pojawiał się jeszcze parę razy.

– Miał talent. Był moczymordą, ale nie sposób go było nie lubić — wspominał Zbigniewa Bartosiewicza reżyser Krzysztof Wojciechowski.

padaczka
fot. filmpolski.pl

Padaczka przyczyną śmierci aktora

Zbigniew Bartosiewicz porzucił karierę aktorską w 1984 roku na kilkanaście lat. Po transformacji systemowej wciąż spełniał się jako akwizytor i dalej mieszkał na Szmulkach. W 1997 zagrał ostatnią epizodyczną rolę w Historii o proroku Eliaszu z Wierszalina. 

Jak zmarł Zbigniew Bartosiewicz? Odtwórca roli Wesołego Romka zmarł w 1997 roku na klatce schodowej, a przyczyną jego śmierci była padaczka alkoholowa. 

Takich jak on dzisiaj już nie ma. Bardzo mi go brakuje — wspomina bliskiego kolegę Krzysztof Kość, również aktor niezawodowy.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

padaczka
fot. fototeka.fn.org.pl

Zbigniew Bartosiewicz zdobył sławę dzięki swojej roli w Misiu.

padaczka
fot. fototeka.fn.org.pl

Padaczka alkoholowa była przyczyną śmierci aktora.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wrocławskie zoo ratuje gatunek, który niemal w Polsce wyginął. Niezwykle rzadkie zwierzęta trafiły do ogrodu
  2. Jolanta Kwaśniewska wystartuje w wyborach prezydenckich? Znamy oficjalne stanowisko Pierwszej Damy
  3. Uwielbiana aktorka była bita przez męża. „Prawie rozerwało mi gałkę oczną”
  4. Była polską gwiazdą rocka, zmarła na ulicy w drodze na zakupy. Nikt z przechodniów jej nie pomógł
  5. Smutna wiadomość dla fanów „Mam Talent”. Odszedł uwielbiany gwiazdor
  6. Szybki test „diamentowego palca” pokaże, czy chorujesz na nowotwór. Zrobisz go w 2 minuty, a możesz uratować swoje życie

źródło: fakt.pl

Poprzedni artykułBrwi, które stały się światowym trendem. Jedni są zachwyceni, inni przerażeni
Następny artykułKot nie odstępuje na krok strażaka, który uratował mu życie. Nagranie wzrusza do łez
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Skończyła filologię niemiecką i amerykanistykę. Interesuje się życiem gwiazd i historią ruchów lewicowych na świecie. W wolnych chwilach ogląda polskie filmy z lat 60.