[ngg_images source=”galleries” container_ids=”117″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_imagebrowser” ajax_pagination=”1″ order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Pamela Anderson, Joaquin Phoenix, Natalie Portman i wiele innych gwiazd aktywnie wspiera prawa zwierząt. Podobnie jak Joanna Krupa, gwiazdy i celebryci należą do stowarzyszenia PETA, które walczy o humanitarne traktowanie zwierząt.

Kim Kardashian i Melania Trump od zawsze uwielbiały futra i często się z tym obnosiły. Jednak dzięki pewniej gwieździe przestawiły się z noszenia prawdziwych futer na futra sztuczne. Komu zawdzięczają tę zmianę?

Pamela Anderson walczy o prawa zwierząt?

Chodzi oczywiście o seks-bombę lat 90., słynnego króliczka Playboya i gwiazdę Słonecznego Patrolu — Pamelę Anderson. Kanadyjska aktorka przyznała w jednym z wywiadów, że decyzję o przejściu na wegetarianizm podjęła, kiedy zobaczyła na własne oczy jak jej ojciec odcina głowę zabitemu jeleniowi. Anderson powiedziała, że to wydarzenie tak nią wstrząsnęło, że nie mogła już patrzeć na mięso. Jako młoda kobieta została członkiem PETA — globalnej organizacji zajmującej się walką o dobre traktowanie zwierząt.

PETA słynie z nagich sesji zdjęciowych z udziałem modelek i celebrytów. Możecie pamiętać słynne sesje Joanny Krupy dla PETA. Ale przed Krupą jedną z najsłynniejszych kampanii była ta z Pamelą Anderson. Gwiazda wystąpiła w bikini zrobionym z…liści sałaty. Kanadyjska aktorka po latach walki o prawa zwierząt, przeszła na weganizm.

Wiadomo, że Hollywood rządzi się swoimi prawami. Powszechnie znane są gusta gwiazd, które lubują się w butach z wężowej skórki, torebek z aligatora, skórzanych kurtek czy futer. Pamela Anderson powiedziała w wywiadzie dla brytyjskiego dziennika The Guardian o tym, że nie wyobraża sobie siebie noszącej futro:

– Dziś nie założyłabym futra i nie chcę wcale gloryfikować sztucznych futer, ale to wciąż lepsze niż noszenie czyjejś skóry. – powiedziała Anderson.

Sztuczne futra stają się coraz bardziej modne i ludzie chętniej kupują faux fur niż prawdziwe futra. Pamela Anderson może pochwalić się tym, że przekonała dwie najbardziej zagorzałe miłośniczki futer, by zrezygnowały z noszenia martwych zwierząt.

Gwiazda Słonecznego patrolu pochwaliła się, że wysłała kilka egzemplarzy sztucznych futer do… Kim Kardashian i Melanii Trump. Otrzymała od nich nawet podziękowania.

– Wysłałam kilka sztucznych futrzanych płaszczy do Melanii Trump i Kim Kardashian. Obie przysięgły, że więcej nie założą prawdziwych. – powiedziała Pamela Anderson.

Faktycznie, rzecznik Białego Domu potwierdził, że Melania Trump nie nosi futer już od 2017 roku. Kim Kardashian również przyznała się do rezygnacji z futer w mediach społecznościowych.

Spodziewaliście się, że Pamela Anderson ma taką siłę perswazji?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Babski wieczór? Maseczki z wina i czekolady to prawdziwy hit!
  2. Maminsynek? Sprawdź 15 sygnałów, że właśnie na niego trafiłaś!
  3. Martyna Wojciechowska opowiedziała, jak Marysia zareagowała na adoptowaną córkę

źródło: pudelek.pl, dailymail.co.uk, aol.com, pagesix.com

Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.