Piotr Swend zakończył swoją przygodę z Klanem, jednak wciąż pozostaje aktywny zawodowo. Jakiś czas temu udzielił wywiadu dla Polskiego Radia, w którym przyznał, że jeśli najstarszy, aktywny serial TVP zostanie zakończony, to dołączy do obsady M jak miłość. Czym jeszcze zajmuje się 32-letni aktor?

Kariera Piotra Swenda najbardziej kojarzona jest z rolą Maćka Lubicza z Klanu. Od dłuższego czasu jego postać pozostaje wyciszona przez producentów produkcji, jednak on pozostaje aktywny zawodowo.

Czym zajmuje się Piotr Swend?

32-letni dzisiaj aktor występował w Klanie od początku jego istnienia, czyli 1997 roku. Początkowo jego mama, Elżbieta Branicka miała obawy, czy da sobie radę ze wszystkimi obowiązkami, jednak okazało się, że bardzo szybko przyzwyczaił się do pracy na planie.

Co ciekawe z czasem aktor sam proponował wątki związane z rolą Maćka Lubicza, a część z nich była brana pod uwagę. Aktorstwo mieszał ze swoimi pasjami i pozostałymi obowiązkami. Jego mama stwierdziła, że nabrał pewności siebie i nie obawia się o jego przyszłość.

– Wiele osób myśli, że sobie nie poradzę w życiu, ale nie ja. Będę jeździł po Polsce i za granicę, wszędzie tam, gdzie będzie dla mnie praca. Bo osoby niepełnosprawne mogą być zatrudniane — powiedział Piotr Swend w Polskim Radiu.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Chociaż jego rola Maćka została już wyciszona, to aktor w dalszym ciągu pozostaje aktywny. W 2015 roku został zatrudniony w Teatrze 21., w którym występuje do dnia dzisiejszego. W wyżej wspomnianym wywiadzie pytany o to, co by robił po zakończeniu emisji Klanu, odpowiedział, że dołączyłby do obsady serialu M jak miłość.

Zobacz wideo:

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. Skandal po ślubie Julii Królikowskiej. Młoda para złamała prawo

Źródło: se.pl

 

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl