Pan Tadeusz był jednym z najgłośniejszych polskich filmów. Wśród całej plejady najwybitniejszych gwiazd, które zgodziły się na udział w ekranizacji, była Alicja Bachleda-Curuś. Dla początkującej aktorki rola Zosi okazała się przepustką do sławy i popularności. Od premiery minęły już dwie dekady. Jak zmieniła się Alicja Bachleda-Curuś na przestrzeni lat? Chociaż trudno w to uwierzyć, wygląda jeszcze piękniej!

Jej występ do dziś stanowi jeden z najjaśniejszych punktów filmu Pan Tadeusz. Alicja Bachleda-Curuś miała zaledwie szesnaście lat, kiedy wcieliła się w rolę Zosi. Nawet dwadzieścia lat później trudno wyobrazić sobie w tej roli inną aktorkę. Wróżono jej wielką karierę i sukces w show-biznesie. Czy ostatecznie przepowiednie się spełniły, a piękna góralka została prawdziwą gwiazdą? Sprawdzamy, co działo się u niej przez ostatnie dwie dekady! O Alicji Bachledzie-Curuś było głośno nie tylko w kraju, ale też za oceanem. 

Co robi Alicja Bachleda-Curuś, gwiazda filmu Pan Tadeusz?

Mimo że po premierze filmu Pan Tadeusz Alicja Bachleda-Curuś próbowała robić karierę w rodzimym show-biznesie, szybko zorientowała się, że prawdziwa szansa czeka na nią poza Polską. Chociaż wciąż zdarza jej się pojawiać w ojczystych produkcjach, spędza najwięcej czasu za granicą.

Chociaż do dziś wiele osób wciąż kojarzy ją przede wszystkim z roli niewinnej Zosi, stopniowo zaczęła odgrywać coraz bardziej skomplikowane bohaterki. Zaledwie trzy lata temu przyjęła ofertę Patryka Vegi, by wcielić się w rolę więźniarki i partnerki przestępcy o pseudonimie Drabina. 

Dziś Alicja Bachleda-Curuś dzieli swój czas pomiędzy Stany Zjednoczone a Polskę. W ciągu ostatnich kilku lat aktorka wystąpiła m.in. w filmie The American Side oraz dramacie Polaris. Mimo że gwiazda mieszka na stałe w Ameryce, gdzie skupia się jej kariera, regularnie odwiedza swoje rodzinne strony — szczególnie w okresie świątecznym. Gwiazda filmu Pan Tadeusz publikuje wówczas w social mediach zdjęcia z pobytu w domu, gdzie spędza czas z najbliższymi. 

Z kim jest Alicja Bachldea-Curuś?

W 2009 roku miała miejsce premiera irlandzko-amerykańskiego filmu Ondine. W tytułową rolę wcieliła się Alicja Bachleda-Curuś, której partnerował jeden z największych hollywoodzkich gwiazdorów — Colin Farrell. Występ w produkcji miał dla obojga o wiele poważniejsze konsekwencje, niż mogliby przypuszczać. 

Jeszcze przed zakończeniem zdjęć do Ondine Alicja Bachleda-Curuś i Colin Farrell zostali parą. Gwiazda filmu Pan Tadeusz zaszła z ukochanym w ciążę, a w 2009 roku na świat przyszedł ich syn Henry Tadeusz. Jak podaje portal radiozet.pl, para planowa kupić razem mieszkanie, a nawet wziąć ślub. Niestety, ostatecznie się rozstali.

Przez pewien czas Alicja Bachleda-Curuś pozostawała w związku z koszykarzem Marcinem Gortatem. Jak podaje Dobry Tydzień, po ich rozstaniu łączyły aktorkę nawet z biznesmenem Sebastianem Kulczykiem! Sama zainteresowana uparcie twierdziła, że z jednym z najbogatszych Polaków łączy ją wyłącznie przyjaźń

Spodziewaliście się, jak będzie wyglądała przyszłość Alicji Bachledy-Curuś? Po sukcesie filmu Pan Tadeusz aktorka ostatecznie zdecydowała się poszukać szczęścia w Hollywood — z powodzeniem! 

ZOBACZ JAK ZMIENIAŁA SIĘ ALICJA BACHLEDA-CURUŚ:

pan tadeusz
fot. filmpolski.pl

Alicja Bachleda-Curuś miała za sobą tylko jeden występ, gdy przyjęła rolę Zosi w filmie Pan Tadeusz

pan tadeusz
fot. filmpolski.pl

Alicja Bachleda-Curuś i Colin Farrell, z którym nawiązali romans na planie filmu Ondine

pan tadeusz
fot. filmpolski.pl

Alicja Bachleda-Curuś od czasu do czasu pojawia się także w polskich produkcjach. 

pan tadeusz
fot. filmpolski.pl

Gwiazda filmu Pan Tadeusz coraz częściej wciela się w role silnych kobiet. 

pan tadeusz
fot. filmpolski.pl

Alicja Bachleda-Curuś trzy lata temu zgodziła się na występ w filmie Patryka Vegi. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ojciec Magdy Mołek zmarł, gdy była nastolatką. Jej mama musiała radzić sobie sama
  2. Mama Iriny Shayk to przepiękna Rosjanka. Panie są jak dwie krople wody
  3. Jak wyglądać jak VIP bez VIP? Podkręć swoją stylizację!
  4. Ile lat mają bracia Golec? Na scenie są ponad 20 lat
  5. Czy Edyta Górniak poprawiała urodę? Gwiazda zmieniła się na przestrzeni lat

źródła: radiozet.pl, pl.wikipedia.org, Dobry Tydzień

Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.