Pandemia koronawirusa powinna skończyć się stosunkowo niedługo. Wszystko jednak zależy od tego, czy zostanie spełniony ten jeden warunek. Chiński ekspert ujawnił, jak możemy zniszczyć wirusa. 

Według jednego z najważniejszych chińskich ekspertów medycyny, jeżeli podejmiemy odpowiednie działania, panująca i siejąca panikę na całym świecie pandemia koronawirusa powinna skończyć się już za kilka miesięcy. Co musimy zrobić, aby pożegnać się z nieproszonym gościem i kiedy pozbędziemy się go na dobre zdaniem Dr Zhonga Nanshana?

Koniec pandemii kornawirusa

Pandemia koronawirusa to w ostatnim czasie temat numer jeden. Dr Zhong Nanshan, szef zespołu ekspertów medycznych powołanych przez Chińską Narodową Komisję Zdrowiauważa, że jeżeli zastosujemy się do jednej, bardzo ważnej rzeczy, jego prognozy będą miały odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Chiński ekspert na wcześniejszych konferencjach stwierdził, że jego rodzimy kraj upora się z koronawirusem wraz z końcem kwietnia. Patrząc na sytuację w Chinach, wydaje się to bardzo prawdopodobne. Już teraz widać, że pandemia w Azji ma tendencję spadkową, a radykalne środki podjęte przez Chiny sprawiają, że w kraju z dnia na dzień wzrasta odsetek zdrowych osób. Kiedy możemy spodziewać się końca pandemii koronawirusa w Europie i co powinniśmy zrobić, aby ziściły się prognozy dr Zhonga Nanshana?

  1. Gwiazda ”M jak miłość” utknęła za granicą. Jest zrozpaczona: ”Błagam, niech się ktoś odezwie”
  2. Rośnie tempo zakażeń koronawirusem w Polsce. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach
  3. Julia Wieniawa nie wytrzymała emocji. Decyzja Polsatu ws. koronawirusa wywołała morze łez

Pandemia koronawirusa w Europie

Pandemia koronawirusa w Europie rozprzestrzenia się w tak szybkim tempie, że to właśnie nasz kontynent stał się głównym ośrodkiem wirusa. Zdaniem chińskiego eksperta, jeżeli spełnimy jeden warunek, niepokojąca sytuacja zakończy się już w czerwcu

Aby na dobre uporać się z koronawirusem, wszystkie kraje na świecie powinny wprowadzić w życie regulacje, dzięki którym pandemia nie będzie się rozprzestrzeniać. 

– Jeżeli niektóre państwa nie będą przykładać dostatecznej uwagi do szkodliwości i zaraźliwości pandemii i nie podejmą twardej interwencji, wtedy może to potrwać dłużej. Zwykle, kiedy latem temperatura jest wyższa, wirus jest relatywnie mniej aktywny – przekazał podczas konferencji dr Zhong Nanshan.

Dzięki wprowadzeniu środków zapobiegawczych unikaniu skupisk ludzi i pozostawianiu w domu, w Chinach odnotowuje się coraz mniejszą liczbę zachorowań. Należy pamiętać, że wszyscy z nas, mają wpływ na to kiedy pandemia dobiegnie końca. Jeżeli więc odpowiedzialnie podejdziemy to wszelkich wskazań ze strony epidemiologów, istnieje duża szansa, że w czerwcu problem nie będzie nas już dotyczył.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pandemia
Fot. pixabay.com @MabelAmber

Zdaniem chińskiego eksperta, pandemia w Europie może skończyć się już w czerwcu. 

pandemia
Fot. unsplash.com @Macau Photo Agency

Patrząc na rozwój sytuacji w Chinach, prognozy naukowca wydają się bardzo prawdopodobne. Jednak wszyscy musimy się zastosować do jednej, bardzo ważnej rzeczy.

pandemia
Fot. pixabay.com /Free-Photos

Zdaniem dr Zhonga Nanshana, wspólnymi siłami pokonamy koronawirus, jeżeli będziemy stosować się do wszelkich zaleceń epidemiologów.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jerzy Zięba twierdzi, że wie jak powstrzymać koronawirusowe szaleństwo. Zwraca się do lekarzy
  2. „Lot do domu” za 4,3 tys. złotych, ogromne zdziwienie. LOT musiał się tłumaczyć
  3. Arcybiskup wygłosił specjalne orędzie. Co z niedzielnymi mszami?
  4. Gwałtownemu wzrostowi cen w sklepach winni sami Polacy? ”Nawet na cenę nie patrzą”
  5. Polska gwiazda sportu z podejrzeniem koronawirusa. Pokazała zdjęcia z drogi do szpitala
  6. Lidl naraził wszystkich podczas epidemii koronawirusa? Niedowierzanie, nikt nie myślał o konsekwencjach

źródło: wprost.pl

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.