Pandemia koronawirusa to problem, z którym zmaga się cały świat i który niestety przybiera na swojej sile. Ostatnie doby dla wielu europejskich państw okazały się tragiczne do tego stopnia, że jedno z rozważa decyzję o przedłużeniu stanu wyjątkowego do 2021 roku. Natomiast kraj graniczący z Polską, z powodu nagłego przyrostu zachorowań, zarządził kwarantannę w 12 samorządach. Niestety, informacje, które napływają z Europy, nie są dobre.

Nagłe przyrosty zakażeń koronawirusem odnotowuje coraz więcej państw. SARS-CoV-2 dotknął 41,1 miliona osób na całym świecie, z czego ponad milion poniosło śmierć w wyniku choroby. Pandemia koronawirusa okazała się problemem o niewyobrażalnej skali. Teraz z Europy nadciągają kolejne tragiczne informacje, a kraje decydują się na wprowadzenie poważanych restrykcji. Czy Polska zdecyduje się na podobne ruchy? 

Pandemia koronawirusa w Europie

Nie tylko Polska jest krajem, który zmaga się z kolejną falą koronawirusa i nagłymi przyrostami zachorowań. W środę 21 października Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o ponad 10 tysiącach nowych i potwierdzonych przypadkach zakażeń koronawirusem. Niestety, z europejskich państw płyną równie negatywne wieści, a ich rządzący zdecydowali się na wprowadzenie ostatecznych rozwiązań. 

Niestety, w ciągu zaledwie ostatniej doby, we Francji zdiagnozowano 26 676 zakażeń koronawirusem, a na COVID-10 zmarły 163 osoby. Jak przekazuje tvn24.pl, państwo wprowadziło godzinę policyjną w Paryżu, Marsylii, Tuluzie i Montpellier, jednak jak zapowiedział rzecznik rządu, w najbliższym czasie może to spotkać również wiele innych departamentów kraju.

Jeżeli pandemia koronawirusa we Francji będzie rozwijać się w takim tempie, liczba zakażonych może, do końca tygodnia, przekroczyć milion osób. Wszystko to sprawiło, że francuski rząd rozważa przedłużenie stanu wyjątkowego do 16 lutego 2021 roku. 

Pilne informacje napływają również z Litwy, gdzie w ciągu ostatniej doby odnotowano rekordową liczbę zachorowań, wynoszącą 311 zakażeń. Od poniedziałku 26 listopada na terenie 12 z 60 litewskich samorządów wprowadzona zostanie kwarantanna. Rząd przewiduje również wprowadzenie innych ograniczeń.

Niestety, nie są to jedyne europejskie państwa, z których napływają coraz to poważniejsze informacje, dotyczące przyrostu zakażonych i wprowadzania surowych restrykcji. Niemcy, Wielka Brytania, Włochy oraz Holandia to kolejne kraje, które walczą z tragicznymi skutkami pandemii koronawirusa. 

  1. Wiadomość sprzed kilku minut, Radosław Majdan nagle trafił do szpitala. Pudelek: ma koronawirusa
  2. Smutna wiadomość przeszyła właśnie media. Nie żyje ikona PRL, prawdziwa legenda Warszawy
  3. Coraz powszechniejszy objaw koronawirusa, pojawia się po zakażeniu. Dotyczy w szczególności kobiet
Pandemia koronawirusa: Rekordy zachorowań w Europie

Jak przekazał tvn24.pl, w ciągu ostatniej doby Holandia odnotowała rekordowy przyrost zachorowań, wynoszący ponad 8,5 tysiąca nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Obecnie w Holandii zamknięto bary i restauracje, a zakupów w lokalach można dokonywać jednie na wynos. Zakazano też sprzedaży alkoholu po godzinie 20, a liczba uczestników biorących udział w zgromadzeniach publicznych została ograniczona do 30 osób. Mimo wprowadzenia częściowej, ogólnokrajowej kwarantanny, ilość chorych na COVID-19 wciąż wzrasta. 

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza również we Włoszech. W Lacjum ze stolicą w Rzymie, od piątku 23 października od północy do godziny 5 będzie obowiązywać godzina policyjna, a na 30 dni zostanie wprowadzony zakaz  przemieszczanie się bez uzasadnionego powodu. Od czwartku nocna godzina policyjna, od 23 do 5 rano, będzie obowiązywać również w Lombardii do dnia 13 listopada.

Niepokojące informacje przekazał również brytyjski rząd. W ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii wykryto najwięcej od początku epidemii, bo 26 688, nowych zakażeń koronawirusem. Natomiast w Niemczech liczba nowych przypadków w ciągu doby wzrosła o ponad 10 tysięcy, do 11 287 zakażeń. W Niemczech odnotowano łącznie 392 049 przypadków zakażeń koronawirusem.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

pandemia
fot. Gustavo Fring, pexels.com

Kolejne europejskie kraje odnotowują rekordy zachorowań. Do tej pory pandemia koronawirusa dotknęła 41,1 mln osób na całym świecie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Koniec z kolejkami w sklepach. Nowe rozwiązanie znacznie ułatwi zakupy podczas pandemii
  2. Prawdziwa plaga w dużym polskim mieście. Mieszkańcy i turyści wstrząśnięci. „Silnie uczula”
  3. 4-letnia dziewczynka napisała list do nieba. Chciała upewnić się, że jej pies ma się dobrze, dostała odpowiedź
  4. Przemek: „Nienawidzę swojej żony. Czekam, aż dziecko podrośnie i chcę się rozwieść, jej zachowanie doprowadza mnie do szału”
  5. Jurek Owsiak przeżywa dramat, ma koronawirusa. Fani zdruzgotani, wystosował pilny apel
  6. Polki i Polacy mają przed sobą fatalną przyszłość? Głodowe emerytury, zatrważające dane wyciekły do internetu
  7. Z przyprawy, którą masz w kuchni zrobisz pyszny syrop, który pomoże na ból gardła i kaszel. Jedzona 2 razy dziennie również zdziała cuda

 

źródło: tvn24.pl

 

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.