Pandemia wprowadziła chaos do naszej codziennej rzeczywistości. Wiele kwestii, które dotąd były jasne, teraz stają się problematyczne. Nasuwają się kolejne pytania, spowodowane decyzjami władz państwa. Czy w przypadku ograniczenia liczby pasażerów w komunikacji miejskiej, takie obostrzenia dotyczą również samochodów osobowych? Znamy odpowiedź na nurtujące pytanie. 

Pandemia koronawirusa przewróciła nasz świat do góry nogami. Nowe okoliczności, w których przyszło nam funkcjonować, powodują, że jeszcze raz musimy nauczyć się, jak żyć. W ostatnich tygodniach, wraz z falą zarażeń, nastąpiła fala nowych zakazów i obostrzeń. Nie wszystkie kwestie wydają się być klarowne.

Pandemia koronawirusa, wpływa na kolejne aspekty naszego życia 

Dotychczas wydano decyzje o zamknięciu szkół, uniwersytetów, przedszkoli, a także punktów gastronomicznych czy restauracji. Odwołano masę wydarzeń kulturalnych i sportowych. Uregulowano kwestię liczby osób, mogących znajdować się na terenie jednego obiektu w tym samych czasie. W supermarketach ochrona sprawuję kontrolę przy wejściu do sklepu, wpuszczając tylko 50 klientów.

W miejscach publicznych zaleca się, by zachować minimalny dystans 1,5 m. Komunikacja miejska również funkcjonuje trochę inaczej. Liczba osób mogących poruszać się jednym środkiem transportu wynosi połowę miejsc pojazdu. Nie ma jednak informacji na temat przemieszczania się samochodami osobowymi. Do tej kwestii odniósł się Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. 

  1. Premier powiedział, co z wypłatami 500 plus. Wiemy, czy polskie rodziny mają się czym martwić
  2. Zakażony koronawirusem mężczyzna zdradził pierwsze objawy i rozwój choroby. Bardzo ważne słowa, trzeba wiedzieć
  3. Sanepid radzi, co zrobić z pieczywem przyniesionym ze sklepu. Prosty trik zapewni bezpieczeństwo

Ile osób może przemieszczać się samochodem osobowym jednocześnie? 

Liczba osób, która może przemieszczać się samochodem osobowym, nie jest do końca jasna. Wiadomo jednak, że policja będzie monitorowała sytuację na drogach i informowała o wszystkim Ministra Zdrowia.

 – Rozporządzenie Ministra Zdrowia nakłada na nas obowiązek egzekwowania liczby pasażerów w publicznych środkach transportu zbiorowego. (…) aczkolwiek będziemy monitorowali tę sprawę (kwestię przewozu osób w samochodach osobowych) i przekazywali ewentualne rekomendacje Ministrowi zdrowia – wypowiada się Mariusz Kamiński, jak cytuje portal auto-swiat.pl. 

Służby będą podejmowały decyzje na bieżąco. Jeżeli Policja kontrolująca sytuacje na drogach, dostrzeże zapotrzebowanie na wprowadzenie regulacji w tej kwestii, to takie kroki zostaną podjęte. 

Jeżeli chodzi o przemieszczanie się taksówkami, sytuacja wygląda podobnie. Na tę chwilę nie ma limitu osób, które mogą znajdować się w jednym pojeździe. Wiceminister Błażej Poboży w rozmowie z RMF FM, zapytany o to czy taksówkarz może przewozić jednocześnie kilka osób, odpowiada:

– Stoimy na stanowisku, że, oczywiście, jest to dopuszczalna sytuacja – czytamy na portalu, auto-swiat.pl. 

Gdzie możemy się przemieszczać podczas pandemii?

Podczas pandemii, jak podaje policja.pl, można swobodnie przemieszczać się jedynie w calach zdrowotnych, bytowych i zawodowych. Jest to dojazd do pracy, wolontariat lub działalność na rzecz walki z koronawirusem oraz załatwienie spraw niezbędnych do codziennego funkcjonowania. Obostrzenie obowiązuje do 11 kwietnia br. 

Pandemia występująca obecnie na całym świecie sprawia, że sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie. My także musimy wszystkie oświadczenia i publikacje kontrolować na bieżąco, gdyż decyzje mogą zostać podjęte z dnia na dzień. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pandemia
fot. Anna Shvets, pexels.com

Pandemia spowodowała wiele zmian w codziennym funkcjonowaniu naszego społeczeństwa. 

pandemia
fot. pixabay.com/Syaibatulhamdi

Rozprzestrzeniająca się pandemia nasuwa wiele nurtujących pytań. 

pandemia
fot. unsplash.com / Karolis Puidokas

Policja będzie kontrolowała sytuacje na drogach i na bieżąco podejmowała decyzje w związku ograniczeniem liczby pasażerów przemieszczających się jednym pojazdem. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Mężczyzna przebywał samotnie na kwarantannie bez jedzenia i picia. Na szczęście pomogli mu policjanci
  2. Pierwszy kraj wyprzedził Chiny. Tysiące przypadków zakażenia, zawrotna liczba
  3. Kobieta znalazła przy drodze zagubionego kota. Po badaniu weterynarz pobladł i zaniemówił
  4. Domowe sposoby na siwe włosy. W mgnieniu oka poradzisz sobie bez pomocy fryzjera
  5. Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje popularny lek. Należy go natychmiast wyrzucić
  6. Zaczął wbijać igłę w skórkę od banana. Genialny trik, po sekundzie na nagraniu widać powalające efekty

Źródło: auto-swiat.pl

Poprzedni artykułNaukowiec z Wrocławia wie, jak pokonać koronawirusa? ”Fakt” donosi o przełomie
Następny artykułPolska miss urodziła, mało kto wiedział o jej ciąży. Piękność pokazała swoje dziecko i zdradziła jego imię
Redaktorka w Lelum.pl z wielką pasją do pisania. Ogromna fanka włoskiej kultury, języka i kuchni. Uwielbia spędzać czas na łonie natury, poznawać nowe miejsca i podróżować. W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni, uprawia sport i czyta książki.