Henryk Jerzy Chmielewski, znany jako Papcio Chmiel nie żyje. Wiadomość o jego śmierci wypłynęła dzisiaj do mediów. Jego córką jest Monique Lehman, którą fani mogą kojarzyć z programu Żony Hollywood. Kobieta w wywiadzie dla magazynu Viva! opowiedziała, jaki był za życia jej ojciec. Twórca Tytusa, Romka i A’Tomka zmarł nagle. Miał 97 lat.

Papcio Chmiel od wielu lat tworzył komiksy, na których wychowało się mnóstwo pokoleń w Polsce. Miłością do sztuki zaraził także swoją córkę Monique, która od lat żyje w USA, gdzie pracuje i występuje w programie Żony Hollywood, opowiadającym o Polkach mieszkających w Los Angeles.

Nie żyje Papcio Chmiel

Urodzony 7 czerwca 1923 roku w Warszawie Papcio Chmiel od dzieciństwa interesował się grafiką, która po latach stała się jego konikiem zawodowym. Był także rysownikiem i publicystą. Dzięki swojej wielkiej pasji stworzył niezwykle popularny komiks o przygodach trzech bohaterów Tytusa, Romka i A’Tomka, przy którego tworzeniu inspirował się własnymi dziećmi.

Henryk Jerzy Chmielewski jest ojcem słynnej Monique Lehmann, którą fani mogą kojarzyć przede wszystkim z popularnego programu Żony Hollywood, emitowanego na antenie TVN. Program opowiada o Polkach żyjących w Los Angeles, gdzie wiodą bardzo bogate życie i zdradzają swoje przepisy na prawdziwy amerykański sen.

W 2018 roku Monique udzieliła szczerego i obszernego wywiadu dla Vivy!, w którym opowiedziała o swoim dzieciństwie i jakim ojcem był Papcio Chmiel. Wspomina swojego tatę, jako niezwykle troskliwego i opiekuńczego, a zarazem bardzo surowego krytyka jej pierwszych prac, nad którymi zawsze sprawował nadzór.

Nazywała swojego tatę, autorem jej talentu, który niewątpliwie po nim odziedziczyła. Jednak, jak przyznaje, rodzice celowo próbowali zaszczepić w niej upodobanie do sztuki, ponieważ od dziecka była chora na łamliwość kości. 

–  W tym czasie tacie udało się zaszczepić we mnie pasję do rysowania, a mama nauczyła techniki szycia, szydełkowania i robienia na drutach – wspominała Lehmann w wywiadzie dla Vivy!

Monique Lehmann o swoim tacie, Papciu Chmielu

Artystka wspomina, że Papcio Chmiel całkowicie inaczej traktował ją, niż jej młodszego brata, do którego podchodził bardzo ostro, w odróżnieniu od niej, co sprawiało jej przykrość.

– W przeciwieństwie do brata, dla mnie był zawsze opiekuńczy. Wychodził z założenia, że facet ma być twardy, a kobietę można rozpieszczać. Często było mi przykro, że tak do niego ostro podchodzi, a mnie traktuje łagodniej. Ale taki był model wychowania, który dziś zanika – wspominała Monique Lehmann.

Zarówno Monique, jak i jej brat wiodą szczęśliwe życie za oceanem, gdzie Papcio Chmiel nie potrafił się odnaleźć i wolał wieść skromne życie uznanego artysty w Polsce, niż pracownika fizycznego w USA. 

Artysta zmarł nagle w wieku 97 lat. Niestety, to nie pierwsza smutna informacja, którą dzisiaj podajemy. Przedwczoraj pożegnaliśmy także popularnego polskiego dziennikarza Krzysztofa Łuszczewskiego, o czym przeczytacie >tutaj<.

Zobacz zdjęcia:

Papcio Chmiel
fot. instagram.com/moniquetapestrystar

Nie żyje słynny autor komiksów Papcio Chmiel. Zmarł nagle w wieku 97 lat.

Papcio Chmiel
fot. instagram.com/moniquetapestrystar

Jego córką, jest znana z programu Żony Hollywood, Monique Lehmann.

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: gwiazdy.wp.pl

Poprzedni artykułWzruszające słowa księdza na pogrzebie Marii Koterbskiej
Następny artykułWedług oficjalnych szacunków Urzędu Regulacji Energetyki za energię elektryczną w tym roku zapłacimy nawet 10 % więcej
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl