Papier toaletowy jest jednym z najbardziej pożądanych produktów w przeciągu ostatnich kilku tygodni. To efekt drugiej fali pandemii, która spowodowała, że półki sklepowe zaczęły pustoszeć. Ludzie robią zakupy na zapas, by jak najrzadziej uczęszczać do sklepów. Można zatem powiedzieć, że mamy do czynienia z sytuacją, która wydarzyła się na wiosnę.

Puste półki w sklepach, przepełnione wózki i koszyki oraz liczne kolejki. Czy ta sytuacja czegoś nam nie przypomina? Dokładnie z tak samo działo się na początku pandemii, kiedy ludzie z obawy na ewentualne zamknięcie sklepów zaczęli masowo wykupować produkty. Wygląda na to, że historia zatacza koło. Papier toaletowy znika z półek.

Gdzie można kupić papier toaletowy?

Papier toaletowy można kupić w sklepach ogólnospożywczych, supermarketach, kioskach czy drogeriach. Niestety każdego dnia zapotrzebowanie na ten produkt wzrasta, dlatego coraz ciężej jest go dostać. Polacy robią zapasy podstawowych produktów na drugą falę pandemii.

Jak wiadomo od 24 października cała Polska znajduje się w strefie czerwonej. Restauracje są zamknięte, uczniowie szkół ponadpodstawowych oraz klas od 4 do 8 przeszli na naukę zdalną, a seniorzy mają zostać w domach. 

Ta sytuacja doprowadziła do tego, że powtórka z wiosny stała się faktem. Pandemię koronawirusa można odczuć nie tylko poprzez drastyczny wzrost zachorowań, ale również patrząc na pustoszejące półki sklepowe. Produkty znikają w bardzo szybkim tempie.

Jeden z czytelników portalu finanse.wp.pl poinformował o spustoszałych półkach w drogerii Rossmann. Jak można przeczytać wysłał on zdjęcie, w którym widać garstkę pozostałego papieru toaletowego – Papier toaletowy i środki czystości są wykupywane. Ludzie znów gromadzą zapasy, bo boją się, co będzie – cytuje słowa czytelnika portal finanse.wp.pl.

  1. Stanie się już w piątek, wszyscy są w gotowości. Szef kancelarii premiera potwierdza
  2. Nieoficjalnie: padła konkretna data wprowadzenia ponownego lockdownu
  3. Atak nożownika po proteście w Gdyni. Pociął twarz mężczyźnie, który bronił obrażanych kobiet

Co najczęściej kupują Polacy?

Polacy najczęściej kupują takie produkty jak wspomniany wcześniej papier toaletowy, makaron, mąkę, cukier, preparaty antybakteryjne, mydło, wodę czy konserwy. Warto przypomnieć, że gdy w marcu ogłoszono stan epidemiczny Polacy masowo wykupowali te same produkty.

Wielu ludzi zastanawia się, dlaczego papier toaletowy jest tak bardzo pożądanym produktem? Socjolog Hubert Gieliński w rozmowie z portalem finanse.wp.pl tłumaczył, że zachowania konsumentów wiążą się z bardzo irracjonalnymi zasadami i są bardzo ciężkie do wytłumaczenia:

– Zachowaniami konsumentów rządzą bardzo skomplikowane i często irracjonalne zasady. Jednym z powodów wykupywania papieru toaletowego może być na przykład brak zaufania do rządu. Jeśli ludzie widzą, że władze nie są z nimi szczere, to nawet zapowiedzi o tym, że nie zabraknie papieru, zinterpretują dokładnie odwrotnie – tłumaczył socjolog.

Nie tylko Polacy mają masowo robić zakupy. Podobna sytuacja ma miejsce w Wielkiej Brytanii, gdzie coraz więcej osób ma obawiać się zamknięcia w domach. Jak podają dane Kantar sprzedaż artykułów spożywczych we wrześniu wzrosła tam aż o 10,6 proc.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wspaniały czyn 19-letniej strażaczki. Mało osób zdecydowałoby się na taki gest
  2. Dramat Maryli Rodowicz. Gwiazda jest w poważnym stanie. Ciężko jej pomóc. Musiała odwołać wszystkie swoje plany i podróże
  3. Pilna konferencja Strajku Kobiet, przedstawiono postulaty. Kiedy koniec protestów?
  4. Wiemy, którzy uczniowie jako pierwsi wrócą do szkoły. Minister edukacji potwierdza
  5. Pilne: Nie żyje książę, był czwarty w kolejce do tronu. Miał 38 lat
  6. Nieoficjalnie: Wiadomo, kiedy może nastąpić całkowity lockdown w Polsce. Padły konkretne informacje
  7. Kobieta przez 15 lat jadła tylko i wyłącznie frytki. Kiedy się zbadała, potwierdziło się najgorsze

Źródło: finanse.wp.pl

Poprzedni artykułZ ostatniej chwili: Kinga Duda zabrała głos w sprawie wyroku TK. Wywołała burzę
Następny artykułAnna Lewandowska szczerze o Strajku Kobiet. Jej słowa nie wszystkim się spodobają
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl