Papierosy mentolowe, a także te z tak zwanym clickiem, znikną ze sklepów wraz z dniem 20 maja. Polska Izba Handlu poinformowała, że zakaz, który wejdzie w życie już w środę, obejmuje również tytoń do palenia. Pojawiają się jednak obawy, dotyczące tego, jak nowe przepisy wpłyną na średnich i małych przedsiębiorców z handlu detalicznego.
 
Już za 8 dni ze sklepowych półek znikną nie tylko papierosy o mentolowym smaku, ale także mentolowy tytoń. Jak podaje portal Finanse WP, z badania Forum Konsumentów wynika, że ponad połowa Polaków, w tym również palaczy, nie ma o tym pojęcia. 
 
 
Mentolowe papierosy wycofywane ze sprzedaży
 
Tytoń i papierosy mentolowe, a także te z kapsułką smakową zostaną całkowicie wycofane ze sprzedaży wraz z dniem 20 maja. Choć termin wprowadzenia nowych przepisów mija już za 8 dni, aż 51% konsumentów nie zdaje sobie z tego sprawy.
 
 
 

Choć nowe przepisy nie dotyczą papierosów elektronicznych, podgrzewaczy tytoniu, cygar i cygaretek z badania Forum Konsumentów wynika, że 20 procent palaczy deklaruje szukanie mentolowych papierosów na czarnym rynku. Okazuje się, że ich wycofanie, to nie tylko problem dla ludzi, którzy zmagają się z tytoniowym nałogiem, ale również średnich i małych sklepów

  1. Nadchodzi wiadomość, która zmieni życie Polaków. Właśnie spełnił się dla nas najczarniejszy scenariusz
  2. Uczniowie wrócą do szkół. Padły konkretne daty, niespodziewana decyzja rządu
  3. Agnieszka Chylińska próbowała ukryć prawdę przed mediami. Mąż artystki to jej największa tajemnica

Papierosy a rynek

Jak informuje Finanse WP, papierosy stanowią niemal 30 procent rynku i mają znaczny udział w obrotach małych i średnich sklepów. Według Polskiej Izby Handlu wynosi on od 15 do 40 procent, z czego od 5 do 15 procent obrotów stanowi sprzedaż papierosów mentolowych

Nowe przepisy to efekt Dyrektywy Parlamentu Europejskiego z 2014 roku, oraz zmianie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

papierosy
fot. pexels.com/Vlad Bagacian

20 maja ze sklepów zostanie wycofany mentolowy tytoń i papierosy, także te z kapsułką smakową.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Pilne: rząd ogłosił zniesienie obostrzeń. Znamy szczegóły, dużo się zmieni
  2. Kiedy Polacy dostaną 1000 zł na wakacje? Padł termin, już niedługo
  3. Włodzimierz Press kończy dziś 81 lat. Czy był najprzystojniejszym aktorem w „Czterech Pancernych”?
  4. Mówienie do kota jest zdrowe? Naukowcy udowodnili ,dlaczego warto rozmawiać z kotem
  5. Odnaleziono ciało zaginionego Polaka po kilku dniach. 100 metrów od miejsca wypadku
  6. Warszawę czeka paraliż? Szykuje się ogromny strajk, padła oficjalna data

źródło: finanse.wp.pl

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.