Papierosy mentolowe 20 maja zniknęły z półek sklepowych. Dla niektórych nie oznacza to jednak rezygnacji z nałogu, a przerzucenie się na coś innego. Globalna marka Vype oferuje produkt nowej generacji, który może być zdrowszą alternatywą dla papierosów mentolowych. Koncert zajmujący się produkcją wyrobów tytoniowych od lat prowadzi analizy, w poszukiwaniu produktów o obniżonej szkodliwości. 

Do niedawna papierosy mentolowe cieszyły się sporym zainteresowaniem, jednak ze względu na ich szczególnie szkodliwy wpływ na zdrowie podjęto decyzję o ich wycofaniu. Jednak mentolowy wyrób tytoniowy można zastąpić e-papierosem nowej generacji, który jest dostępny w takim samym wariancie zapachowym. Zatem Polacy wciąż mają alternatywę. 

Papierosy mentolowe wycofane 

20 maja papierosy mentolowe zniknęły z półek sklepowych. Unia Europejska wprowadziła nową dyrektywę, która zakazuje sprzedaży papierosów mentolowych, ze względu na ich szczególnie szkodliwy wpływ na zdrowie. Celem tych działań jest również zachęcenie Polaków do porzucenia trującego nałogu. 

– Nie jesteśmy zwolennikami nakazów i zakazów, ale edukacji i promowania dobrych wzorców w zmianie zachowań i postaw konsumenckich – powiedziała Agnieszka Plencler, prezes Forum Konsumentów, jak podaje kobieta.wp.pl.

  1. Agnieszka Hyży przerwała milczenie. Powiedziała całą prawdę o swoim mężu: „To nasze ostatnie wspólne zdjęcie”
  2. Zdecydowali się odłączyć kobietę od aparatury podtrzymującej życie. Wtedy 45-latka wyszeptała do męża słowa, których nigdy nie zapomni
  3. Zdjęcie ślubne, które uwielbiali. Po latach zauważyli wstrząsający szczegół

E-papierosy zamiast mentoli? 

Zamiast papierosów mentolowych na rynku dostępne są e-papierosy, wśród nich te marki Vype w takim samym wariancie zapachowym. Jest to zdrowsza alternatywa dla miłośników mentolu, która w efekcie nie produkuje substancji smolistych, tak szkodliwych dla zdrowia. Część Polaków już wypróbowała dostępne e-papierosy. 

– Początek z tym papierosem jest specyficzny, nowy smak, nowe zapachy… pierwsze 3-7 dni weryfikują, czy komuś odpowiada e-papieros – wypowiada się pani Katarzyna, cytuje kobieta.wp.pl.

Dla niektórych zdrowsza wersja papierosów okazała się o wiele lepsza, co więcej niektórzy palą zdecydowanie mniej niż wcześniej. 

– Paliłam miętowe, a teraz ten e-papieros mi wystarcza. Nie mam potrzeby palenia prawie co chwilę, na tydzień wystarczają mi 3 paczki a wcześniej paliłam paczkę na dzień – mówi pani Sylwia, jak cytuje kobieta.wp.pl.

E-papierosy są zdrowszą wersją mentoli, jednak nie oznacza to, że są całkowicie bezpieczne. Warto zwrócić uwagę na skład e-papierosów, który nie wszędzie jest taki sam. Mimo wszystko najwłaściwszym rozwiązaniem jest całkowite porzucenie nałogu. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

papierosy
fot. pexels.com/Vlad Bagacian

Papierosy mentolowe zostały wycofane, jednak na rynku jest jeszcze dostępne alternatywne rozwiązanie. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Czarna wizja jasnowidza Jackowskiego. Zacznie się nagle, wszystkich nas zaskoczy
  2. 5 turystów tragicznie zginęło, tylko odpoczywali na plaży. Sąd wydał wyrok, milionowe odszkodowania
  3. Ważna wiadomość dla wiernych. We wszystkich kościołach w Polsce nadeszły ogromne zmiany
  4. Od maja jeden z towarów podrożał o ok. 75%. Ma być jeszcze gorzej
  5. Kasia Kowalska w ironiczny sposób skomentowała koncert TVP. Zapomniała już o swoim w Ciechanowie?
  6. Majątek nowej prezes Sądu Najwyższego zwala z nóg. Ujawniamy

Źródło: kobieta.wp.pl 

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.