Lifestyle.Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Papież Franciszek poparł związki homoseksualne. „Pary homoseksualne zasługują na prawną ochronę dla swoich związków”
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 22.10.2020 16:20

Papież Franciszek poparł związki homoseksualne. „Pary homoseksualne zasługują na prawną ochronę dla swoich związków”

papież Franciszek
fot. 28.07.2016 Krakow Swiatowe Dni Mlodziezy Wizyta papieza Franciszka Pierwsze spotkanie papieza z mlodzieza na Bloniach N/z papiez Franciszek fot Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Film dokumentalny to historia pontyfikatu Franciszka, który, podczas swojej posługi walczy o prawa mniejszości i kobiet. Głowa Kościoła w jednym z wielu ujęć wypowiedział ważne słowa, nie tylko dla społeczności LGBT, ale także dla każdego Chrześcijanina.

Papież Franciszek poparł związki homoseksualne. Słowa, które wypowiedział, wstrząsnęły świeckim i kościelnym państwem. W filmie dokumentalnym Francesco padły istotne słowa. -Pary homoseksualne zasługują na prawną ochronę dla swoich związków – powiedział papież.

Papież Franciszek o LGBT

Słowa papieża odbiły się ogromnym echem na całym świecie. W jednej z klatek filmu noszącego tytuł: Francesco siedzący przez obiektywem Franciszek przyznał co myśli na temat par homoseksualnych:

-Homoseksualiści mają prawo być częścią rodziny. Są dziećmi Bożymi i mają prawo do rodziny. Nikt nie powinien być z tego powodu odtrącany i upokarzany – zaznaczył Franciszek.

Dodatkowo Papież Franciszek zaznaczył, że związki homoseksualne powinny czuć się bezpiecznie, akceptowane przez społeczeństwo i mające swoje prawa.

-Pary homoseksualne zasługują na prawną ochronę dla swoich związków – zaznaczył papież. Te słowa zupełnie zaskoczyły świat. Po raz pierwszy Kościół w tak wyjątkowy sposób wypowiedział się o mniejszościach seksualnych.

Film dokumentalny o działalności Papieża Franciszka w walce o prawa człowieka poruszył cały świat. Reżyser Evgeny Afineevsky przedstawił działalność papieża walczącego o prawa kobiet, mniejszości seksualnych i narodowych, a także udokumentował wypowiedzi Głowy Kościoła na temat imigrantów.

Kim jest Evgeny Afineevsky?

Evgeny Afineevsky to reżyser, rosyjskiego pochodzenia. Nominowany do Oscara w 2016 roku za film Winter of fire, dokument opowiadający o wojnie na we wschodniej Ukrainie. Afineevsky stał się rozpoznawalnym na całym świecie dokumentalistą, jego filmy poruszając najczulsze punkty naszej rzeczywistości, dementują stereotypy i plotki, pokazują ludzkie cierpienie takie, jakie jest naprawdę.

Nic więc dziwnego, że to właśnie on postanowił zająć się udokumentowaniem działalności Papieża Franciszka, który bez względu na zdanie Kościoła, utarte stereotypy, postanawia walczyć z bezprawiem, nierównością i dyskryminacją. W filmie Papież Franciszek mówi niezwykłe słowa, takie, które dotąd nie stanowiły oczywistej opinii kościoła na dane tematy.

Papież Franciszek krytykuje politykę Donalda Trumpa

Papież w filmie postanowił odnieść się także do polityki Donalda Trumpa i jego decyzji o utworzeniu obozów dla dzieci i kobiet przedzierających się przez granice Meksyku do Stanów. Dzieci, mimo że otrzymują opiekę medyczną i miejsce do spania są rozdzielane ze swoimi matkami. Franciszek zdaje sobie bowiem sprawę, jak trudne jest to dla rodzin i jak traumatyczne dla dzieci.

Ważny głos Franciszek zabrał także w sprawie imigrantów, którzy powinni zostać przyjęci przez państwa i odpowiednio zasymilowani. Franciszek jako pierwszy papież nie boi się mówić o tematach, które dla kościoła, przynajmniej oficjalnie stanowiły tabu. Papież mówi wprost o homoseksualizmie, wykluczeniu, pedofilii w Kościele i wielu innych kwestiach tego świata, które dotąd nie były poruszane.

Jak przyjmować imigrantów?

Przyjęcie imigrantów z krajów dotkniętych wojną nie należy do prostych zadań. Nie wystarczy wpuścić ich za granicę swojego państwa i osadzić w obozie, w którym łatwo dochodzi do szerzenia fałszywych informacji i namawiania do przestępstwa. Imigranci powinnu móc się zasymilować, stanowić część społeczeństwa. Ważne jest, by umożliwić im zatrudnienie i warunki bytowe, które skłonią ich do uczciwej pracy, nietworzenia odrębnej komórki społecznej naładowanej agresją i złością.

Papież Franciszek dostrzega w tych imigrantach ludzi, którzy jak wszyscy się boją, nie wiedzą, jaka przyszłość czeka ich i ich dzieci. Polityka przyjmowania imigrantów powinna być bardzo dobrze przemyślana, jednak nigdy niezamknięta na pomoc drugiemu człowiekowi w potrzebie.

Powiązane
None
Poznacie te klasyczne filmy po kadrach? Oglądaliście je na pewno nie raz. Tylko czy uważnie?