Papuga, która od najmłodszych lat przebywała wśród psów, z czasem zaczęła zachowywać się jak one! Potrafi nawet szczekać – przyznaje dumna właścicielka. Na nagraniu trudno rozpoznać, które ze zwierząt wydaje typowe dla psów odgłosy. Zobaczcie, do czego zdolna jest ta papuga!

Poznajcie Peanut, który obecnie przeżywa dość spory kryzys osobowości. Po 19 latach życia wśród psów całkiem zapomniał o tym, że jest zupełnie innego gatunku. Jakie jest podłoże specyficznego zachowania tego ptaka? Czy taka postawa jest typowa dla świata zwierząt?

Nowa rodzina 

Frances Kent przygarnęła papugę pod swój dach prawie dwie dekady temu. Ptak dość szybko odnalazł się w nowym domu oraz nawiązał dobre relacje z innymi domownikami, wśród których znajdowało się kilka uroczych psiaków:

Peanut obserwował sposób, w jaki zachowywały się jego bracia. Z czasem zaczął przejmować ich nawyki, najwyraźniej zapominając, że jest papugą– komentuje rozbawiona Frances. 

Papuga, która myśli, że jest psem 

Ptak nie tylko stara się ciągle przebywać wśród psów i brać udział w typowych dla nich zabawach, ale nawet nauczył się… szczekać! Jak przyznaje właścicielka, sama często ma problem z rozróżnieniem, czy wspomniane dźwięki wydaje pies, czy może papuga! 

Opiekuńczy pupil

Jak podkreśla Frances, zwierzak w pewnym stopniu czuje się również odpowiedzialny za czworonogi, z którymi dorastał:

Peanut od zawsze starał się być blisko swoich braci. Nawet dziś zdarza się, że podchodzi do nich znienacka i próbuje się przytulać – czytamy w serwisie dodo.com

ZOBACZ NAGRANIE:

 

papuga
thedodo.com

Papuga o imieniu Peanut przez prawie 20 lat wychowywała się w towarzystwie swoich psich braci.

papuga
thedodo.com

Z biegiem czasu, inteligentny ptak zaczął przejmować zachowania czworonogów. Peanut nauczył się nawet szczekać! 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kot wskoczył na ołtarz i zaczął poranną toaletę. Reakcja księdza rozbraja
  2. Jelonek pomylił sztucznego jelenia ze swoją mamą. Zdjęcie poruszyło miliony serc na całym świecie
  3. Porzucony pies – co zrobić, gdy znajdziesz bezdomnego lub porzuconego psa? Praktyczne porady
  4. Bezdomny, straszy pan daje spragnionemu psu wodę. Filmik wzrusza do łez
  5. Szczeniaki postanowiły pomóc kotu się umyć. Urocze wideo podbija sieć

Źródło: thedodo.com

Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.