Para z Katowic okradła drogerię na 2,5 tysiąca złotych. Nie zauważyli kamer, policja wszędzie ich szuka i apeluje o kontakt każdego, kto rozpozna podejrzanych. Zuchwali złodzieje od kilku miesięcy skutecznie się ukrywają.

Policjanci z Katowic informują, że poszukiwana jest para podejrzana o dokonanie kradzieży w jednej z tamtejszych drogerii. Tuż pod okiem kamer mieli ukraść luksusowe produkty. Czuli się na tyle bezkarnie, że w ciągu dwóch dni obrabowali ten sam sklep. Co im grozi?

Para podejrzana o kradzież

Para, która została nagrana w jednej z katowickich drogerii, od kilku miesięcy ukrywa się przed policją. Funkcjonariusze ze Śląska przekazali, że złodzieje ukradli luksusowe perfumy z drogerii przy al. Roździeńskiego 200 w Katowicach.

para
KMP w Katowicach

-Jeżeli rozpoznajesz podejrzewanych, skontaktuj się z policjantami z V komisariatu w Katowicach pod nr tel. 32 200 37 09, 32 200 37 00, 32 200 25 55 lub pod adresem kp5katowice.ka.policja.gov.pl — apelują policjanci.

para
Śląska policja

Do kradzieży doszło 26 i 27 kwietnia, jednak dopiero teraz upubliczniono wizerunki podejrzewanych. Policja gwarantuje anonimowość każdemu, kto zdecyduje się pomóc w odnalezieniu poszukiwanej pary.

Jaka jest kara za kradzież?

Kara za kradzież jest uzależniona od kwoty, na którą oszacowano skradzioną rzecz. Okazuje się, że nie każda kradzież jest przestępstwem. Od czego zależy klasyfikacja czynu? Zgodnie z nowelizacją kodeksu karnego z 2018 roku, kradzież poniżej 500 złotych jest wykroczeniem i zwykle karana jest mandatem. Jeśli wartość skradzionych przedmiotów przekracza 500 złotych, konsekwencje są dużo poważniejsze. Niestety, nie jest to korzystna sytuacja dla właścicieli sklepów.

para
fot. Michal Jarmoluk, pixabay.com

– Każda kradzież powinna być przestępstwem bez względu na kwotę. Dla właścicieli sklepów dużym problemem są złodzieje recydywiści, którzy kradną za np. 400 złotych i w razie złapania popełniają tylko wykroczenie. Czują się bezkarni i następnego dnia przychodzą kraść dalej — mówi Waldemar Nowakowski, prezes Polskiej Izby Handlu dla portalspozywczy.pl.

Co grozi za kradzież? Kradzież, która przekracza wartość 500 złotych, uznana jest nie za wykroczenie, a za przestępstwo. To dużo poważniejsza sprawa, za którą grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Wcześniej kradzież uznawana była za przestępstwo, jeśli przekraczała 1/4 minimalnego wynagrodzenia.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Krakowska kuria zwolniła trzy kobiety. Powód zszokował opinię publiczną
  2. Śmierć aktora „Star Treka” zasmuciła fanów. Gwiazdor zmarł nagle, miał tylko 50 lat
  3. Nie mógł uwierzyć w to, co stało się jego córce. Zainstalował ukrytą kamerę i dowiedział się co robi jej niania
  4. Znaki zodiaku, które są niezwykle wyuzdane. Te 4 znaki to czysty ogień
  5. 72-latka wzięła ślub z 27-latkiem. Teraz ma gigantyczny problem, którego nie da się rozwiązać
  6. Nagłe dźwięki z głębi kościoła przerwały ślub. Narzeczony stał jak wryty, panna młoda momentalnie odwróciła się od ołtarza

Źródła: o2.pl, portalspozywczy.pl

Poprzedni artykułNowa gwiazda Polsatu pokazała nagie zdjęcia. Tak odważnych fotek nie ma żadna inna
Następny artykułKatarzyna Warnke wyznaje: „Pierwszym miejscem, które odwiedza kobieta po porodzie jest fryzjer”
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.