Para była już zmęczona dojazdami do pracy. Zajmowało im to mnóstwo czasu, a wynajmowane przez nich mieszkanie zaczynało być nieprzyjemnie ciasne. Zaczęli rozglądać się za nowym, większym domem. Już go wynajęli i byli gotowi się wprowadzać, nie spodziewali się jednak, co tam zobaczą.

Para wszystko ustalała za pomocą pośrednika, który opiekował się wynajmem. Mężczyzna był bardzo wiarygodny. Młodzi zawierzyli mu i wynajęli dom. Niestety szybko się przekonali, że coś jest nie tak!

Para postanowiła się przeprowadzić

Ponieważ młodzi byli bardzo zapracowani, poprosili mamę, żeby poszukała w internecie ogłoszeń dotyczących domów do wynajęcia – oczywiście w konkretnych dzielnicach, z których mieliby blisko do pracy. Mama znalazła ogłoszenie na Gumtree i napisała do właściciela. Szybko złapała z nim kontakt i dowiedziała się szczegółów o budynku. Była zachwycona, od razu pokazała posiadłość swojej córce i jej chłopakowi.

Oni także zachwycili się domem i okolicą. Postanowili zdecydować się go obejrzeć, szybko zdecydowali się na wynajem. Wpłacili 300 funtów na zasadzie wstępnej kaucji, żeby dom był dla nich zarezerwowany. W niedługim czasie pośrednik zadzwonił z informacją, że budynek jest ich. Należy tylko z góry wpłacić 500 funtów na poczet pierwszego miesiąca czynszu. Para była szczęśliwa, zapłaciła pieniądze. Dom miał być dostępny od następnego tygodnia.

  1. Paweł Królikowski w młodości. Wspominamy pierwsze role aktora
  2. Nie ma już żadnych wątpliwości, potwierdziły się obawy. 9-letnią Polkę zabił wirus
  3. Mąż dostał prezent od żony na 30 rocznicę ślubu. Zabił go w dramatycznych okolicznościach

Właściciel nie wie nic o wynajmie

Młodzi tydzień później pojechali wprowadzić się do domu. Dopiero gdy zastali w środku zdziwionego ich obecnością staruszka zrozumieli, że coś jest nie tak. 99-letni właściciel domu twierdził, że nic nie wie o wynajmie, przypuszczał, że para pomyliła numery na ulicy, ale oni byli pewni, że znajdują się pod dobrym adresem i nie zaszła żadna pomyłka. Szybko wykonali telefon do pośrednika, który wykręcił się nagłym wypadkiem i skończył rozmowę. Chwilę później jego numer już nie istniał.

Na szczęście para nie zdążyła wynająć lokum, w którym mieszkała. Z ich kieszeni zniknęło 900 funtów i z tego co mówi prawnik, jest to bezpowrotne, bo wpłata była dobrowolna. Sędziwy właściciel domu życzy młodym powodzenia. Jest mu przykro, że ktoś wykorzystał właśnie jego dom do celów oszustwa. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

para
facebook.com/Amy da Cruz

Para miała zamiar wynająć prawdziwie rodzinny dom.

para
facebook.com/ Matthew Morgan

Młodzi ludzie zostali oszukani, a pieniędzy najpewniej nie odzyskają.

para
unsplash.com/Scott Webb

Para nie spodziewała się, że kogoś zastanie w domu, którym miał być ich. Czysto teoretycznie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Lekarze nie chcieli zakwalifikować jej do przeszczepu. Wszystko przez bardzo rzadkie schorzenie
  2. Media: Koronawirus na pokładzie samolotu Ryanair. Pierwszy przypadek
  3. Żona Zenka Martyniuka poprowadzi program w TVP? Ma zostać większą gwiazdą niż sławny mąż
  4. Paweł Królikowski uhonorowany przez polską aktorkę. Narysowała jego podobiznę „Jest mi cholernie przykro”
  5. Andrzej Grabowski zakochany. Tygodnik ujawnił, kim jest 30 lat młodsza kobieta
  6. 99% Polaków popełnia wielki błąd przy obieraniu cebuli i cytryny. Tracą wiele

Źródło: mirror

Poprzedni artykułWszyscy twierdzą, że ma najpiękniejsze oczy na świecie. Spojrzenie kobiety dosłownie hipnotyzuje
Następny artykułGratka dla fanek – Michał Szpak zaprasza na randkę. Nie wypada odmówić, cel jest naprawdę szczytny
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl