Para prezydencka postanowiła zwrócić się do Polaków z okazji świąt Bożego Narodzenia. Prezydent wraz z małżonką życzyli Polakom, by spędzali te święta bezpiecznie i radośnie, a przy tym zdecydowanie lepszego nadchodzącego roku. Film z życzeniami dla rodaków pojawił się w mediach społecznościowych głowy państwa oraz na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta.

Prezydent oraz Pierwsza Dama jak co roku zwrócili się do wszystkich Polaków z życzeniami z okazji świąt Bożego Narodzenia. Para prezydencka wyraziła nadzieję, że nadchodzący 2021 rok będzie zdecydowanie lepszy niż powoli mijający 2020. Czego jeszcze życzyli nam państwo Duda?

Para prezydencka złożyła życzenia wszystkim polakom z okazji świąt Bożego Narodzenia

W czwartek na stronie Kancelarii Prezydenta oraz w mediach społecznościowych pary prezydenckiej pojawiło się nagranie, na którym prezydent Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą składają życzenia Polakom z okazji Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. 

Niech to będzie czas odpoczynku  spokojnego, bezpiecznego, wśród najbliższych. Niech towarzyszy nam wszystkim radość z tego dobra, które otrzymujemy i z tego, którym dzielimy się z innymi – mówił prezydent podczas nagrania, następnie nawiązując do sytuacji związanej z koronawirusem.

[…] aby wzajemna okazywana sobie życzliwość pomogła nam pokonać koronawirusa. Niech to zwycięstwo sprawi, abyśmy jeszcze bardziej niż dotąd doceniali i pielęgnowali to, co nas łączy – zaznaczała głowa państwa. Prezydent zaznaczył także, by pamiętać o rodakach, którzy najbardziej potrzebują naszego wsparcia, a także o tych, którzy znajdują się daleko poza granicami kraju.

Prezydent wyraził nadzieję także, na lepszy, nadchodzący 2021 rok, czego życzył wszystkim Polakom. Wierzy, że będzie zdecydowanie lepszy od poprzedniego.

– Drodzy państwo, życzymy, aby zbliżający się rok 2021 był dla wszystkich państwa pomyślny. Ufamy mocno, że będzie lepszy od starego. Że razem sprostamy wszystkim wyzwaniom – powiedział prezydent.

Agata Duda z życzeniami Bożonarodzeniowymi dla Polaków

Pierwsza Dama, która jakiś czas temu chwaliła się ubraną choinką w pałacu prezydenckim, postanowiła złożyć Polakom najserdeczniejsze życzenia, oraz wyraziła nadzieję, by wszystkie trudy, ograniczenia i obawy związane z pandemią koronawirusa odeszły w niepamięć.

– Abyśmy w te święta zapomnieli, choć na chwilę, o wszystkich troskach. Szczególnie w te świąteczne dni myślimy o sobie jako o wspólnocie, w której nikt nie jest zapomniany – podkreślała Agata Duda, zwracając się następnie do Polaków znajdujących się na obczyźnie.

–  Życzymy Państwu, aby nasze świąteczne tradycje uczyniły Polskę jeszcze bliższą państwa sercom. Niech śpiewane w państwa domach piękne rodzime kolędy zaświadczą o bogactwie polskiej kultury – składa życzenia Agata Duda. Pierwsza Dama niejednokrotnie udowadniała, że nie zapomina o rodakach, przede wszystkim tych najmłodszych i najbardziej potrzebujących, jak miało to miejsce w przypadku chorego na zanik mięśni chłopca.

Trzeba przyznać, że para prezydencka poczyniła wspaniały dla Polaków gest.

Zobacz wideo:

Para prezydencka złożyła życzenia Polakom z okazji świąt Bożego Narodzenia.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl