Paragon, jaki otrzymywali niektórzy turyści nad polskim morzem, był gorącym tematem ostatnich tygodni. Horrendalne ceny za usługi i gastronomię są wynikiem epidemii koronawirusa. Jak się okazało, nie tylko w rodzimym kraju możemy spotkać się takimi cenami. Do sieci trafiło zdjęcie paragonu z zagranicznych kurortów.

Szokująca kwota na paragonie obiegła internet. Zdjęcie zostało zrobione w jednym z tureckich kurortów w Bodrum. Turcja Polakom nigdy nie kojarzyła się z tak wysokimi cenami. Turyści, którzy pokazali paragon za kebaba zapłacili 369 lirów, czyli około… 214 złotych.

Paragon z Turcji – cena powala na kolana

Turyści, goście kurortu hotelowego w Bodrum w Turcji przecierali oczy ze zdziwienia, gdy zobaczyli rachunek za jedno danie i wynajem leżaków. Okazało się bowiem, że kebab kosztował ich 369 lirów, czyli 214 złotych, natomiast wynajem leżaków 550 lirów, czyli około 320 złotych.

Jak podaje o2.pl, o komentarz poproszono burmistrza miasta. Mężczyzna przyznał, że wysokie ceny są wynikiem epidemii koronawirusa. Niestety, ale wygląda na to, że przez trwający sezon letni sytuacja w kwestii cen się nie zmieni.

  1. Rodzice mogą dostać nawet 300 złotych na dziecko. Można już składać wnioski, warto się pospieszyć
  2. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Na COVID-19 zachorowali klienci Lidla
  3. Małopolskie: Kobieta zemdlała podczas mszy. Niestety, potwierdziły się najgorsze obawy

Turcja – ceny w czasie pandemii

Bodrum to dość dobrze znany turystom kurort. Do tej pory kojarzył się z przystępnymi cenami i szeroką ofertą na tak zwaną każdą kieszeń. Jednak pandemia koronawirusa na świecie wymusiła niemal na każdej branży – turystycznej, czy usługowej ogromną podwyżkę cen.

Burmistrz miasta, jak cytuje o2.pl, nie widzi nic złego w tak wysokich cenach. Jak powiedział, należy zrozumieć, że hotel nie zarabiał w czasie trwania kwarantanny, a podniesienie cen jest jedynym sposobem, by odrobić straty. A jak sytuacja przedstawia się w Polsce? Wygląda na to, że najdrożej jest nad morzem i w górach.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

paragon
fot.twitter.com/Sputnik Türkiye

Ceny, jakie obowiązują w znanym, tureckim kurorcie zszokowały internautów.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Sądzili, że trafili na pusty magazyn. W środku zobaczyli setki oczu błagających o pomoc
  2. Dwa wypadki na lotnisku w Polsce, służby ruszyły do akcji. Wszystko działo się błyskawicznie
  3. Bon turystyczny 500+ dla emerytów? Nowy postulat trafił już do Senatu
  4. Elżbieta Dmoch była niezapomnianą wokalistką. Trudno uwierzyć, dlaczego rzuciła karierę, co dziś robi?
  5. 3 najrzadsze znaki zodiaku na świecie. Niesamowite, że jest ich tak mało
  6. Ministerstwo Zdrowia właśnie podjęło decyzję. Zmienią się znacząco zasady
Źródło: o2.pl
 
 
 
Poprzedni artykułKarol Strasburger obchodzi dziś urodziny. Trudno uwierzyć które, czego mu życzycie?
Następny artykułPolsat przekazał wstrząsający komunikat. Dotyczy setek tysięcy Polaków
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl