Partner idealny nie istnieje. Wiemy natomiast, jakie cechy najbardziej interesują kobiety, a jakie mężczyzn, gdy chodzi o jego dobór. Są między nimi zasadnicze różnice.

Temat związków pozostaje dla ludzi niezwykle intrygujący i zdaje się, że nigdy się nie wyczerpie. Cóż, to ważna sfera życia.

Jak wybieramy naszych partnerów?

Mężczyźni uwielbiają dziecięce buźki. Małe nosy, duże oczy. Pierwsze co przychodzi do głowy, gdy myśli się o tych fizycznych cechach kobiet to postaci z japońskiej mangi. Nikt z nas jednak do nich nie należy? Dlaczego tak bardzo panów pociąga to, co delikatne? Jest to uwarunkowane ewolucyjnie. Wg naukowców ludzka czaszka bardziej przypomina dziecko szympansa niż dorosłego osobnika. Niektórzy z nas do końca życia zachowują zestaw dziecięcych cech, takich jak ciekawość świata, elastyczność, chęć zabawy czy pęd do wiedzy. Dla mężczyzn dziecięcość w wyglądzie fizycznym partnerki jest szalenie ważna. Oczywiście nie dotyczy to wszystkich panów. Co jeszcze jest dla nich ważne? Stosunek talii do bioder. Kobiety na pierwszym miejscu stawiają zasoby partnera, czyli jego prestiż społeczny oraz uprawiany przez niego zawód.

Jaki jest partner idealny?

Taki, który spełnia nasze kryteria. Te najpowszechniejsze opisaliśmy powyżej. Nie dajmy się jednak zwariować, nie każdy z nas jest przecież taki sam. Iwona Firmanty w rozmowie ze Zwierciadłem, podkreśla, że kluczem do udanego związku jest pokochanie siebie samego.

– Pokochanie siebie to jest zadanie, o którym musimy pamiętać na co dzień. Słowa: musimy używam tutaj celowo, bo bardzo często później dziewczyny o tym zapominają. Ważniejsze stają się sprawy w pracy. Tak, to jest zadanie. Proponuję, żeby do tego podejść jak do projektu, a później pozwolić, żeby zadziałały emocje i wszystko to, czego potrzebujemy. – mówi.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Jak poderwać faceta
Fot. unsplash.com @3rdspace_photo

ZOBACZ TEŻ:

  1. Byli uczestnicy „Warsaw Shore”. Co u nich słychać?
  2. Wiadomo już, gdzie w Polsce zarabia się najlepiej, a skąd lepiej uciekać
  3. Wzrost, waga, a nawet ROZMIAR BIUSTU. Wiemy wszystko o Kate Middleton

źródło: wykład Jordan B. Peterson (YouTube, Wojna Idei)

 

Poprzedni artykułSapioseksualizm – zyskuje na popularności. Co to jest?
Następny artykułBotoks, które gwiazdy się na niego zdecydowały?
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Jej największą pasją jest podróżowanie. Kocha dobre jedzenie, filmy i seriale. Jej największym marzeniem jest przejechanie wraz z przyjaciółmi słynnej drogi 66 w Stanach Zjednoczonych. Miłośniczka Disney'a. Uwielbia poszerzać swoje horyzonty i zdobywać wiedzę.