Pasażerowie pociągu są pilnie poszukiwani przez sanepid. Okazało się bowiem, że w pojeździe znajdowała się osoba zakażona koronawirusem. Inspektorat apeluje, by podróżujący wskazanym pociągiem zgłosili się do lekarza, jeśli odczują niepokojące objawy w celu przeprowadzenia testów. 

Pasażerowie jechali pociągiem regionalnym w województwie wielkopolskim. U osoby, która wówczas podróżowała, wykryto koronawirusa. Sanepid prosi, by osoby, które w danym dniu jechały tym pociągiem, zgłosiły się na testy.

Pasażerowie pociągu poszukiwani przez Inspektorat

Zakażona osoba poruszała się w czwartek pociągiem, na trasie Poznań – Toruń, kolejową linią regionalną POLREGIO. Pociąg wyjechał o 13.48 17 września z Poznania. Niestety, osoba nie posiadała wykupionego konkretnego miejsca, nie umiała więc wskazać, w którym wagonie przebywała podczas podróży.

Inspektorat poprosił, by pasażerowie odbywający podróż w tamtym czasie, zgłosili się do lekarza, jeśli wykryją u siebie objawy, w celu wykonania testów na koronawirusa. 

  1. Dotarła do nas tragiczna wiadomość. Nie żyje słynna polska piosenkarka, wszyscy śpiewali jej przeboje
  2. Prowadzący „Pytanie na śniadanie” natychmiast wyrzucony z pracy. Skomentował, co myśli, nikt się nie spodziewał słów tego typu
  3. Pierwszy śnieg w tym roku. Synoptycy ostrzegają, nie damy się zaskoczyć, jesteście gotowi?

Inspektorat ostrzega

Gnieźnieński inspektorat wystosował oficjalne oświadczenie, za pomocą profilu na Facebooku:

-Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gnieźnie w związku z informacją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mogilnie, iż w dniu 17.09.2020 r. pociągiem POL Regio relacji Poznań-Toruń (wyjazd z Poznania 13:48) podróżowała osoba, u której w dniu 19.09.2020 r. potwierdzono zakażenie koronawirusem, zwraca się do podróżujących ww. pociągiem, aby w przypadku wystąpienia niepokojących objawów do 27.09.2020 r. zgłaszali się do swoich lekarzy POZ.

Należy zaznaczyć, że ostrzeżenie nie dotyczy podróżnych wsiadających w miejscowości Mogilno. 

Jak podaje portal wiadomosci.radiozet.pl, w Wielkopolsce doszło już do 6842 zakażeń koronawirusem. Aktualnie chorych jest 1034 osób. 254 osoby zmarły, a 5554 wyzdrowiały.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie byli w stanie oderwać oczu od Agaty Dudy. Co ona na siebie założyła?
  2. Awaryjne lądowanie nie powiodło się, wszyscy nie żyją. Tragedia za granicą
  3. Kupił najdroższą kawę w Warszawie. Przy kosmicznej cenie nie mógł spodziewać się podobnej ilości
  4. Poszerzenie stref płatnego parkowania. Jesteś za czy przeciw?
  5. Ministerstwo zapowiada wielkie zmiany. Rodzice zachwyceni, w życie wejdzie nowy zakaz
  6. Idealna na początek jesieni, pełna witamin surówka z selera. Możemy jeść ją cały dzień, nigdy się nie nudzi

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl

 

Poprzedni artykułPierścionek zaręczynowy Martyny Wojciechowskiej jest niezwykły. Tuż przed ślubem na jaw wyszedł sekret Przemysława Kossakowskiego
Następny artykułŁzy radości i wielka duma. Dagmara Kaźmierska ogłosiła najwspanialszą nowinę z życia Conana
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.