Na jaw wychodzą kolejne szczegóły dotyczące tragedii w Piekarach Śląskich. Okazuje się, że Kacper zabrał z miejsca morderstwa dwie rzeczy należące do Patrycji. Najprawdopodobniej wcześniej wszystko dokładnie zaplanował.

Polacy nadal są wstrząśnięci zabójstwem 13-letniej Patrycji. Dziewczyna została zamordowana przez byłego chłopaka, 15-letniego Kacpra. Z dnia na dzień do mediów docierają kolejne informacje w sprawie.

Kacper planował zbrodnię?

Patrycja zaginęła we wtorek 12 stycznia, a dzień później na terenie nieużytków w Piekarach Śląskich znaleziono jej ciało. Do zabójstwa przyznał się jej były chłopak, którego dobrze znali rodzice nastolatki. Teraz okazuje się, że Kacper próbował zacierać ślady.

Zabrał z miejsca zdarzenia telefon 13-latki oraz kartę autobusową, gdzie były dane personalne ofiary. Chłopak przyznał się też do tego, że zabrał z domu nóż, który stał się narzędziem zbrodni – powiedziała Joanna Smorczewska z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Znajomi młodych ludzi są wstrząśnięci. Niedawno informowaliśmy o słowach, jakie padły z ust przyjaciółki Patrycji. Do mediów docierają kolejne szczegóły na temat Kacpra, jedna z koleżanek ujawniła, że chłopak mógł planować zbrodnię już kilka miesięcy temu:

Pisał, że gdyby się okazało, że ona będzie w ciąży przed 16-tką, to ją zabije. Dokładnie opisał nawet miejsce, gdzie to zrobi, które pokrywa się z miejscem odnalezienia ciała Patrycji.

Co grozi Kacprowi?

Na razie dzięki decyzji sądu Kacper przebywa w schronisku dla nieletnich. Trafił tam na trzy miesiące, jednak jego pobyt może zostać przedłużony. Jak niedawno informował Polsat News, jeśli ostatecznie 15-latek trafi do poprawczaka, opuści go najpóźniej po ukończeniu 21. roku życia.

Co ciekawe, z doniesień polsatnews.pl wynika, że po opuszczeniu zakładu poprawczego, wykreśla się wszystkie wpisy w rejestrze karnym, a Kacper będzie miał czystą kartę.

Przyczyną śmierci Patrycji była rana kłuta serca. Potwierdziła to sekcja zwłok. Wykryto też, że 13-latka w momencie śmierci była w ciąży. Mama dziewczynki twierdzi, że nastolatek wiedział o planowanej wizycie u ginekologa.

Pomiędzy rodzicami doszło do pojednania. Z relacji mieszkańców Piekar Śląskich wynika, że podczas spotkania rodzice Kacpra padli na kolana i prosili o wybaczenie. 

– Wielu w końcu zrozumiało jaki horror przeżywa rodzina dziewczynki, ale też chłopaka. Widząc pojednanie rodziców, ludzie po prostu płakali razem z nimi – pisał mieszkaniec miasta.

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Poprzedni artykułNie żyje 26-letnia uwielbiana gwiazda. Media: ,,Została uduszona”
Następny artykułZnaki zodiaku kobiet, na których widok faceci szaleją. Są zjawiskowo piękne i czarujące
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.