Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Patryk Vega kaja się i przeprasza Bartłomieja Misiewicza: „Zapędziłem się w agresji”
Robert Głowacki
Robert Głowacki 04.10.2019 16:43

Patryk Vega kaja się i przeprasza Bartłomieja Misiewicza: „Zapędziłem się w agresji”

jak schudła patryk vega
fot. Youtube

Patryk Vega kaja się i przeprasza Bartłomieja Misiewicza. Kontrowersyjny reżyser najwidoczniej przestraszył się pozwów, jakie otrzymał od byłego polityka Prawa i Sprawiedliwości. Na jego oficjalnym Facebooku pojawiły się przeprosiny skierowane do Misiewicza. -Zapędziłem się w agresji- czytamy w oświadczeniu reżysera filmu Polityka.

Kilka tygodni temu odbyła się jedna z najgłośniejszych premier filmowych tego roku. W pierwszych dniach września na ekrany kin wszedł film Polityka, który miał obnażyć polski rząd. Produkcja wywołała wiele kontrowersji jeszcze na długo przed premierą. Patryk Vega promował film, publikując fragmenty filmy z Antonim Królikowskim, którego postać była wzorowana na Bartłomieju Misiewiczu. Ponad miesiąc po premierze reżyser oficjalnie przeprasza urażonego polityka. Przestraszył się procesów?

Patryk Vega przeprasza Misiewicza

Bohater, w jakiego wcielił się Antoni Królikowski w filmie Polityka, był inspirowany postacią Bartłomieja Misiewicza, co było widać gołym okiem. Oburzony były polityk Prawa i Sprawiedliwości wniósł do sądu kilka spraw przeciwko o Vedze o zniesławienie, jednak ten początkowo je bagatelizował, co więcej naśmiewał się dalej z Misiewicza. Najwidoczniej musiało się coś zmienić, ponieważ na swoim oficjalnym Facebooku Patryk Vega zamieścił przeprosiny.

Patryk Vega

-Oświadczam, że postać grana przez aktora Antoniego Królikowskiego nie jest Bartłomiejem Misiewiczem, a fabuła Filmu jest jedynie wizją artystyczną.
Wyrażam ubolewanie, że w toku promocji Filmu nie zanegowałem rozszyfrowania tej postaci jako Bartłomieja Misiewicza.
Jestem katolikiem, żałuję, że zapędziłem się w agresji i przepraszam za użycie przykrych słów w stosunku do Pana Bartłomieja Misiewicza w wywiadzie telewizyjnym udzielonym Panu Redaktorowi Bogdanowi Rymanowskiemu — napisał Patryk Vega.

Patryk Vega

Za co Vega przeprasza Misiewicza?

Patryk Vega przeprasza Bartłomieja Misiewicza za to, że postać w filmie, która była na nim wzorowana godzi w jego dobre imię. Przypomnimy, że filmowy Misiewicz nie stroni od alkoholu, narkotyków, zachowuje się skandalicznie, co więcej zarzuca mu się skłonności homoseksualne. Jakby tego było mało, w programie Bogdana Rymanowskiego w Polsat News zapewniał, że ma dokumenty i odniesienie do każdej powstałej w filmie scenie z Misiewiczem. Dodatkowo śmiał się z jego pobytu w więzieniu, otyłości, a także spekulował na temat jego orientacji seksualnej.

Wydaje nam się, że to dopiero początek ponownej publicznej dyskusji pomiędzy reżyserem a Misiewiczem. Myślicie, że Patryk Vega faktycznie przesadził?

Patryk Vega

ZOBACZ TEŻ:

  1. Rossmann bije na alarm. Pod żadnym pozorem na odpowiadajcie na SMS
  2. Kobieta w sklepie zaczepiła matkę z małym dzieckiem. Wyszeptała do niego: „pożegnaj się z mamusią”
  3. Beata Kozidrak wyjawiła smutną tajemnicę. To bardzo przykre
  4. Anja Rubik w mocnych słowach o Jarosławie Kaczyńskim „Prezes uważa, że edukacja seksualna to demoralizacja dzieci”
  5. Rozwiązała się wielka zagadka dot. obecności tajemniczej Ewy na motorówce Staraka. Prokuratura podała informacje
  6. Nasze babcie miały niesamowite sekretne sposoby na placki ziemniaczane. Zapach i smak aż czuć przez monitor