Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Paulina Młynarska nie wytrzymała. Ostry wpis w stronę Mateusza Morawieckiego, nie przebierała w słowach
Oktawian Góral
Oktawian Góral 04.02.2021 12:48

Paulina Młynarska nie wytrzymała. Ostry wpis w stronę Mateusza Morawieckiego, nie przebierała w słowach

paulina młynarska: córka
fot. screen z youtube.com Plejada

Paulina Młynarska nie przestaje zaskakiwać. Po wypowiedzi w stronę Jurka Owsiaka, teraz dziennikarka postanowiła skwitować premiera.

Wczoraj media obiegła zaskakująca wypowiedź Pauliny Młynarskiej. W niewybrednych słowach zwróciła się ona do Jurka Owsiaka i jego stanowiska w sprawie przerywania ciąży.

Paulina Młynarska nie przestaje komentować

Na twarzach wielu osób pojawił się wyraz zdziwienia, gdy Paulina Młynarska nazwała Jurka Owsiaka „dziadersem”. Jej słowa zostały wywołane słowami lidera WOŚP-u, który strywializował i spłycił sens Strajków Kobiet.

Jurku Owsiaku, jesteś dziadersem. Kochanym, uwielbianym, za którego wiele z nas dałoby się pokroić. Ale jesteś dziadersem. Świadczy o tym łatwość, z jaką w czasie, gdy Polki masowo protestują przeciw sadystycznej ustawie antyaborcyjnej, rzucasz hasło ‚aborcja na pstryk’ i opowiadasz się za zgniłym kompromisemkomentowała wypowiedź Owsiaka Młynarska.

Dziennikarka zarzuciła, że Owsiak nie przemyślał swoich słów, a jego stanowisko to wskazuje wyraźnie, że kwestie kobiece są dla wielu osób drugorzędne i nie zasługują na głębsze pochylenie się nad problemem. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym artykule.

Teraz uderza w premiera

Wpis Młynarskiej wywołał dyskusję w mediach społecznościowych. Dziennikarka postanowiła pójść za ciosem i obrała kolejny cel. Tym razem uderzyła w Mateusza Morawieckiego. Co nie spodobało się Paulinie Młynarskiej?

Okazuje się, że premier postanowił zabrać głos w sprawie trawiących od października Polskę protestów sprzeciwiających się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej, który zakazał w Polsce przerywania ciąży z przesłanek embriopatologicznych.

W „wPolityce’ Mateusz Morawiecki powoiedział: – Potrzebna jest wrażliwość, dyskusja i dialog, ponieważ naprawdę trzeba zrozumieć kobiety, które mają obawy, które się boją – wypowiedź premiera została udostępniona na Twitterze Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Nie umknęło to dziennikarce.

Młynarska do premiera: „Dziadu”

Paulina Młynarska oburzona i wyraźnie poirytowana zachowaniem premiera postanowiła nie milczeć dłużej. Kobieta postanowiła skopiować wypowiedź Morawieckiego i opatrzeć ją własnym komentarzem.

Dziadu, zrobiłeś mi dzień! – napisała dziennikarka oraz podała numer telefonu do fundacji, która wspiera kobiety decydujące się na zabieg przerwania ciąży.

W komentarzach pod postem rozgorzała dyskusja. W większości jej uczestnicy poparli stanowisko Młynarskiej i wytknęli hipokryzję Morawieckiego, który „rozumieć” chce, gdy wyrok TK został już opublikowany w Dzienniku Ustaw.

Zobacz zdjęcie:

???????????????????????? dziadu, zrobiłeś mi dzień! Jeśli jesteś w Polsce i potrzebujesz aborcji, skontaktuj się z Kobietami w Sieci:

+48 22 29 22 597

Opublikowany przez Paulina Młynarska Środa, 3 lutego 2021

Artykuły polecane przez redakcję Lelum: