Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Paulina Młynarska dodała poruszające zdjęcie. Podpis wywołał lawinę komentarzy
Michał Fitz
Michał Fitz 24.04.2022 00:39

Paulina Młynarska dodała poruszające zdjęcie. Podpis wywołał lawinę komentarzy

Paulina Młynarska
TRICOLORS/East News

Paulina Młynarska na przestrzeni całej swojej kariery dziennikarskiej dała się poznać jako niezwykle zaangażowana społecznie osoba. W swoich tekstach wielokrotnie poruszała trudne, ale ważne tematy. Zrobiła to po raz kolejny.

Przy okazji podzieliła się swoją prywatną historią i niezwykle intymnym zdjęciem. Co więcej, zdecydowała się także na ważne dla siebie ogłoszenie.

Paulina Młynarska z ważnym wpisem na Instagramie

Zdjęcie, które opublikowała Paulina Młynarska, przedstawia ją zaledwie 12 dni po podwójnej mastektomii z rekonstrukcją piersi. Jak przyznała dziennikarka, doświadczała wówczas ogromnego, fizycznego bólu. Co ciekawe, sytuacje, które przy okazji tamtej tragedii ją spotkały, zainspirowały ją do napisania książki o wymownym tytule „Okrutna jak Polka”. Post poniekąd promuje to wydawnictwo. Dowiadujemy się z niego, że publikacja pojawi się w księgarniach 31 maja.

O czym jest ta książka? Jej sedno zostało streszczone przez Młynarską w opisie wspomnianego posta. Opowiada o tym, jak poprzednie pokolenia kobiet zostały uwikłane w patriarchalny system, którego jednocześnie były ofiarami i strażniczkami. Podkreśla, że miały na to wpływ uwarunkowania religijne i polityczne. Zaznacza, że doszło wręcz do tego, że kobiety, które chcą myśleć samodzielnie i nie żyć w zgodzie z narzucanymi przez lata normami, są przez resztę szczute. Sama się z tym spotkała.

Nie ma więc wątpliwości, że to trudny temat, bo jednak stawia mocną tezę i atakuje całe pokolenia kobiet. Obserwujące Młynarskiej uważają jednak, że taka publikacja jest potrzebna, bo wspomniany problem faktycznie występuje i może tworzyć błędne koło.

– Często, kobieta kobiecie wilkiem. Niestety — kwituje jedna z komentujących.

– Jestem bardzo ciekawa tej książki, ale równocześnie się jej boję, boję się, że zobaczę w niej swoje odbicie — rozważa inna z internautek.

– Dokładnie! To racja. Nasze babki i matki są w starym systemie i bronią go rękami i nogami — zaznacza kolejna użytkowniczka.

Zobacz post:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Wygrał 1. edycję „Big Brothera”, 18 lat później zginął kilkaset metrów od domu. Zagadkowa śmierć Janusza Dzięcioła
  2. Jak wygląda życie Jarka z „Chłopaków do wzięcia” po ślubie? Świeżo upieczony mąż gotuje, żony brak
  3. Widzowie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” oburzeni. Fala negatywnych komentarzy po finale ostatniego odcinka