Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Paulina Młynarska opublikowała zdjęcie po operacji. Smutne wyznanie gwiazdy, było jej bardzo ciężko
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 25.09.2022 10:36

Paulina Młynarska opublikowała zdjęcie po operacji. Smutne wyznanie gwiazdy, było jej bardzo ciężko

Paulina Młynarska
fot. instagram.com/mlynarskapaulina

Paulina Młynarska nie szczędziła gorzkich słów, udostępniając swoje zdjęcie tuż po operacji. Zmierzyła się z ogromną falą hejtu, nie było jej łatwo. Podzieliła się ponurymi spostrzeżeniami dotyczącymi kobiet. 

Paulina Młynarska niejednokrotnie w swoich wpisach zwracała się do internautów. Co jakiś czas przez fotografie i relacje przebijają się mocne apele — dziennikarka na co dzień stara się odnajdować spokój i równowagę, jednak od czasu do czasu pewne problemy po prostu musi zaznaczyć dosadnymi słowami, nie zważając na niepisane zasady joginki, by dystansować się od przykrych spraw.

Teraz znów musiała podzielić się garścią gorzkich refleksji. A wszystko przez post, który opublikowała w ubiegłym roku. Wiosną poddała się zabiegowi podwójnej mastektomii i wezwała wszystkie kobiety do regularnych badań.

Paulina Młynarska usunęła obie piersi. Przykre, z czym musiała się zmierzyć

Półtora roku temu Paulina Młynarska podzieliła się przykrą diagnozą. Wykryto u niej zmiany, które były zwiastunami nowotworu złośliwego, w związku z czym musiała podjąć niełatwą decyzję. W marcu poddała się zabiegowi usunięcia obu piersi i ich rekonstrukcji. Przy okazji zaapelowała do wszystkich kobiet, aby badały się regularnie.

Zdawała sobie sprawę, że temat wywoła kontrowersje — tak jak to było w przypadku gwiazdy Hollywood, Angeliny Jolie. Nikt chyba nie spodziewał się, że pośród życzeń powrotu do zdrowia i gorącej aprobaty, pojawi się tak wiele słów krytyki. Na dziennikarkę spadł grad nieprzychylnych komentarzy.

Historię leczenia postanowiła opisać w nowej książce, którą zatytułowała: „Okrutna jak Polka”. Przedstawiła nie tylko proces mierzenia się z bolesną diagnozą i trudnym zabiegiem, ale także podzieliła się refleksjami na temat autonomii i wolności wyboru dla własnego ciała.

Paulina Młynarska nie szczędziła gorzkich słów. Pokazała zdjęcie po operacji

Teraz, na kilka dni przed rozpoczęciem Października, od wielu lat uznawanego za Miesiąc Świadomości Raka Piersi, temat powrócił jak bumerang. Paulina Młynarska znów pokazała wykonane przed rokiem zdjęcie ze szpitala, i tym razem podzieliła się fragmentem z publikacji.

– Polki, których historia na tle reszty zachodniego świata jest wyjątkowo bolesna, są mistrzyniami w sztuce rzucania kłód pod nogi i podcinania skrzydeł innym kobietom – czytamy na wstępie.

W obszernym fragmencie przytoczyła mocno skondensowaną historię kobiet, okraszoną przemyśleniami na temat równouprawnienia i pozycji pań w zmieniającym się świecie. Wreszcie przyszedł czas na gorzkie podsumowanie.

– Nigdy nie otrzymałam tyle wsparcia, ale i tyle nienawiści. Hejtu za to, że zaapelowałam do kobiet: „Badajcie się”. Wtedy, leżąc w tym łóżku z Felkiem, który miał dla mnie więcej empatii niż wiele z Was — innych kobiet, wymyśliłam tytuł tej książki. […] Nie robię tego komercyjnie. Po prostu mówię Wam, że warto się badać i być zdrową. Z cyckami, z implantami czy bez. Ale żywą zakończyła.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Paulina Młynarska przeanalizowała wywiad Bogusława Lindy. Wysunęła ostre wnioski. „Lubieżny dziad”
  2. Do końca tęsknił za ukochaną Henryką. Franciszek Pieczka był niesamowicie wdzięczny żonie, zrobiła dla niego piękną rzecz
  3. Ujawniono, co wyprawia się w domu Marka Kondrata i 38 lat młodszej żony. Antonina Turnau trzyma męża krótko?


Źródło: WP Teleshow