Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Paweł Królikowski uhonorowany przez polską aktorkę. Narysowała jego podobiznę „Jest mi cholernie przykro”
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 28.02.2020 13:12

Paweł Królikowski uhonorowany przez polską aktorkę. Narysowała jego podobiznę „Jest mi cholernie przykro”

stan zdrowia
instagram.com/twojatwarzbrzmiznajomo

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego 2020 roku. Tę przykrą wiadomość komentuje wielu artystów, dla których aktor był przyjacielem, kolegą z pracy, kimś ważnym w ich życiu. Jedna z polskich aktorek narysowała podobiznę artysty, na dole dopisała „Nie chciałam tego rysować”.

Paweł Królikowski odszedł po długiej chorobie. Wiele osób z jego środowiska nie wiedziało, jak bardzo jest poważna, ponieważ Paweł Królikowski miał niezwykle pogodne usposobienie. Zawsze żartował i był uśmiechnięty – tak wspominają go koledzy po fachu. Polska aktorka postanowiła wyrazić swój ból, rysunkiem.

Paweł Królikowski uhonorowany przez polską aktorkę

Matylda Damięcka, siostra Mateusza Damięckiego narysowała podobiznę Pawła Królikowskiego z podpisem: -jest mi cholernie przykro.

Rysunek wstawiła na portale społecznościowe. Matylda Damięcka od jakiegoś czasu komentuje w ten sposób otaczającą ją rzeczywistość. Jej Instagram jest pełen rysunków, za pomocą których aktorka wypowiada się na bieżące tematy. Rysunek Pawła Królikowskiego jest wyrazem żalu i bólu aktorki. Obserwujący komentują: -nie mogę uwierzyć, -dla mnie to niemożliwe, – nie chcę tego rysunku oglądać.

  1. Paweł Królikowski w młodości. Wspominamy pierwsze role aktora
  2. Mąż dostał prezent od żony na 30 rocznicę ślubu. Zabił go w dramatycznych okolicznościach

Kim jest Matylda Damięcka?

Matylda Damięcka jest siostrą słynnego Mateusza Damięckiego, a córką Joanny i Macieja Damięckich. Pochodzi z rodziny aktorskiej, która od pokoleń trudni się tym zawodem. Wiele osób z rodziny Damięckich to osobowości telewizyjne. Aktorka ma 34 lata, ukończyła Warszawską Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Matylda Damięcka jest znana z serialu Na wspólnej, gdzie wciela się w rolę Karoliny Brzozowskiej. Ostatnio aktorka wystąpiła w głośnym serialu Wataha, grała w nim strażniczkę graniczną. Z Pawłem Królikowskim znała się z pracy i z życia prywatnego. Najczęściej spotykali się na deskach teatrów w Warszawie i w siedzibie ZASP-u. Paweł Królikowski pełnił funkcję prezesa Związku Artystów Scen Polskich od 2018 roku.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Paweł Królikowski
paweł królikowski

Matylda Damięcka jest aktywną zawodowo aktorką. Ma też duży talent w rysunku. Jej profil na Instagramie zawierający jedynie jej grafiki obserwuje 41 tysięcy osób.

Paweł Królikowski

Informacja o śmierci Pawła Królikowskiego zszokowała nie tylko fanów i rodzinę, ale całe polskie środowisko artystyczne.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Małgorzata Ostrowska-Królikowska zabrała głos po śmierci męża. Jej słowa wywołują łzy
  2. Mąż Katarzyny Zielińskiej poznał ją w przedszkolu. Wiemy, kim naprawdę jest Wojciech Domański
  3. Koty też przeklinają. 5 sytuacji, w których twój mruczek nie może się powstrzymać