Paweł Królikowski w młodości niemalże na każdym kroku pojawiał się w kolejnych serialach i cieszących się ogromną popularnością filmach. Aktor na szklanym ekranie zadebiutował lata temu. Mimo że widzowie pokochali go przede wszystkim dzięki roli Kusego w Ranczu, produkcji z jego udziałem było znacznie więcej. Wspominamy pierwsze role gwiazdora. 

W czwartek 27 lutego zmarł Paweł Królikowski. Aktor od dłuższego czasu zmagał się z problemami neurologicznymi. Pierwsze problemy zaczęły się w 2015 roku. Dzięki trzeźwej reakcji jego ukochanej, w trybie natychmiastowym trafił na stół operacyjny. Badania wykazały bowiem tętniaka mózgu. Tuż przed Bożym Narodzeniem jego stan ponownie zaczął się pogarszać. Aktor zmarł w jednym z warszawskich szpitali na oddziale neurochirurgii. 

Paweł Królikowski w młodości 

Paweł Królikowski w młodości miał wiele talentów i od samego początku wiedział, że chce być artystą. W wywiadzie dla portalu kobieta.pl wspominał, że jako 18-letni chłopak marzył tylko o tym, aby wyrwać się z rodzinnego domu.

Mimo że dla szerszej publiczności był przede wszystkim Kusym z uwielbianego przez Polaków serialu Ranczo oraz radosnym i ciepłym jurorem Twoja Twarz Brzmi Znajomo, na swoim aktorskim koncie ma znacznie więcej produkcji, które zasługują na uwagę. Na szklanym ekranie zadebiutował bowiem w 1984 r. rolą chuligana w filmie dla dzieci i młodzieży zatytułowanym Dzień kolibra

  1. Ilona Ostrowska żegna Pawła Królikowskiego. Opublikowała wiadomość, którą jej wysłał
  2. Od czego zaczęła się choroba Królikowskiego? Jedno ugryzienie ruszyło lawinę nieszczęść
  3. Małgorzata Ostrowska-Królikowska była wielką miłością Pawła Królikowskiego. Aktor zakochał się od pierwszego wejrzenia

Wspominamy pierwsze role Pawła Królikowskiego 

Opowieść Harleya 

To polski film obyczajowy z 1987 roku. Paweł Królikowski do produkcji skomponował i napisał tekst piosenki Mój Harley. W filmie wcielił się w epizodyczną rolę muzyka podczas przyjęcia zaręczynowego. 

Pantarej

To polski dramat obyczajowy z 1987 roku w reż. Krzysztofa Sowińskiego. Królikowski w filmie wcielił się w rolę Ryśka Pantareja Sędzimirskiego. Aby zdobyć używki, był w stanie zrobić dosłownie wszystko. Fałszowanie recept i kradzieże to dopiero początek. 

Wszyscy jesteśmy Chrystusami

To polski film fabularny z 2006 w reżyserii Marka Koterskiego. Aktor na wielkim ekranie wcielił się w epizodyczną rolę kolegi Adasia z Jutrzenki w młodości.

Hel

Rola w filmie Kingi Dębskiej uznawana jest za najważniejszą i najbardziej dojrzałą kreację w karierze Królikowskiego. Aktor wciela się w rolę psychiatry, który stara się odzyskać kontakt ze swoim dawno niewidzianym synem.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Paweł Królikowski
filmpolski.pl

Paweł Królikowski w filmie Pantarej wcielił się w rolę narkomana.

Paweł Królikowski
filmpolski.pl

W filmie Wszyscy jesteśmy Chrystusami, był kolegą Adasia z Jutrzenki w młodości.

Paweł Królikowski
filmpolski.pl

Widzowie pokochali go za rolę Kusego

Paweł Królikowski
filmpolski.pl

Paweł Królikowski w filmie Kramarz z 1990 roku wcielił się w rolę młodego kramarza. 

Paweł Królikowski
filmpolski.pl

Królikowski w filmie Zakład wcielił się w rolę Tomka Koziela, czyli przywódcę młodzieńców.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Przez lata mówiono nam, że wzmacnia kości. Teraz naukowcy powiązali je z nowotworem
  2. Koronawirus w dwóch krajach graniczących z Polską. Najnowszy przypadek potwierdzony
  3. Została zamordowana na oczach synka. 33-latka była w ciąży
  4. Agnieszka Woźniak-Starak pogodzi się z Dodą? Pojawił się między nimi ktoś, kto może zmienić wszystko
  5. Włożyła psa do pralki, aby zdobyć rozgłos. Tłumaczy się w nieprawdopodobny sposób
  6. Rewelacyjny przepis na kotlety mielone po lwowsku Magdy Gessler. Zasmakujesz i nigdy innych nie zrobisz

Źródło: kultura.onet.pl

Poprzedni artykułSuczka zobaczyła na ulicy identycznego psa jak ona. Wręcz błagała właścicielkę, by wrócił z nimi do domu
Następny artykułCórka Ewy Błaszczyk zapadła w śpiączkę 20 lat temu. Po 18 latach nastąpiła poprawa, stało się niezwykłe
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.