Paweł Kukiz, o którym mówi ostatnio cała Polska z powodu jego głosowania w sejmie w sprawie ustawy Lex TVN, nie zajmuje się jedynie polityką. Opublikował na Facebooku poruszający film.

Paweł Kukiz, choć na pewno pochłaniają go bieżące sprawy polityczne oraz reakcje mediów (pisaliśmy o nich TUTAJ) na głosowanie w sprawie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, zajmuje się też innymi kwestiami.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

15 sierpnia, w rocznicę słynnej bitwy warszawskiej z 1920 roku, postanowił opublikować niezwykły film, jaki opowiada o tym historycznym wydarzeniu. Produkcja stworzona została przez Instytut Pamięci Narodowej.

Film opublikowany przez Kukiza powstał na podstawie komiksu, także wykonanego na zlecenie IPN. W poruszający i wciągający sposób opowiada o dokładnym przebiegu bitwy 15 sierpnia 1920 roku.

Przedstawia też kulisy konfliktu polsko-bolszewickiego i sylwetki najważniejszych uczestników „Cudu nad Wisłą”. Ukazuje takie postaci, jak Józef Piłsudski, Tadeusz Rozwadowski, Józef Haller czy ksiądz Ignacy Skorupka.

Film Pawła Kukiza zebrał entuzjastyczne komentarze:

– Panie Pawle, dobra robota!

– Dziękuję za film.

Sami obejrzyjcie film o „Cudzie nad Wisłą” – jak się Wam podoba?

Zobacz wideo:

Źródło: Facebook, IPN

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kilka wskazówek, aby wyglądać doskonale na zdjęciach z wakacji
  2. Opalenizna jak u gwiazd? Znamy na to rewelacyjny sposób
  3. 52-latka wyszła za Nigeryjczyka. Urodziła mu bliźniaki, nie spodziewała się tragedii, która ją spotkała