Paweł Nowisz nie żyje. O śmierci wybitnego aktora teatralnego, filmowego i telewizyjnego poinformowała w mediach społecznościowych scenarzystka Ilona Łepkowska. Popularność przyniosły mu role w produkcjach takich jak m.in. „Barwy szczęścia”oraz „Galimatias, czyli kogel-mogel II”. Miał 81 lat.

Zmarł Paweł Nowisz

Łepkowska przekazała informację o śmierci artysty za pośrednictwem Facebooka.

– Bardzo smutna wiadomość. Zmarł Paweł Nowisz. Na premierę czeka wciąż „Koniec świata, czyli kogel-mogel 4” z jego udziałem… Odbędzie się już niestety bez niego na scenie, pozostanie tylko na ekranie i w pamięci widzów… – napisała.

Aktor debiutował w 1964 roku. Od tamtej pory zagrał w dziesiątkach produkcji filmowych i telewizyjnych, przez dekady pojawiał się także na deskach polskich teatrów.

Największą popularność przyniosły mu między innymi role w trzech częściach kultowego „Kogla-mogla”, gdzie wcielił się w postać Józefa Goździka – sąsiada Solskich. Czwarta (i ostatnia) odsłona filmu stała się jednocześnie jego ostatnią kreacją aktorską.

Widzowie znają Nowisza także z ról dziekana Zajączka w kultowej produkcji Olafa Lubaszenki „Chłopaki nie płaczą” oraz Staśka, sąsiada Karwowskich w „Czterdziestolatku. 20 lat później”. Ze względu na fizyczne podobieństwo kilkukrotnie kreował on również postać Władysława Gomułki (między innymi w „Żołnierzach wolności” i „Różyczce”).

Artysta pojawiał się też na małym ekranie, występując w „Barwach szczęścia”, „M jak miłość”, „Ranczu” czy „Na dobre i na złe”.

Artysta zmarł 15 października. Miał 81 lat.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

1. Nie żyje polski sportowiec. 41-latek był legendą w swoim zespole
2. Z zagranicy przyszła paczka. Adresatem Jacek Jaworek
3. Na zdjęciu ukryta jest panda. Tylko 5% osób jest w stanie odnaleźć zwierzę

Wydawca i kierownik treści kobiecych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość: marta.kulik@iberion.pl