Paweł Pawlikowski: żona reżysera kilka lat temu zachorowała na raka – Pawlikowski w rozmowie z Polityką przyznał, że choroba i śmierć pierwszej żony była dla niego wielkim ciosem. Mimo upływu lat artysta prawie w ogóle o niej nie wspomina. Pawlikowski pilnie strzeże swojej prywatności i o jego zmarłej żonie nie wiemy prawie nic. 

Pierwsza żona reżysera to pilnie strzeżona tajemnica. Artysta woli skupiać się na pracy i tworzeniu kolejnych dzieł, niż opowiadać o swoim życiu prywatnym. Paweł Pawlikowski: żona artysty odeszła niespodziewanie w 2006 roku. Obecnie związany z Małgorzatą Belą, reżyser zajęty jest pracą związaną ze swoim kolejnym filmowym hitem – Zimną Wojną

Paweł Pawlikowski: żona reżysera zmarła na raka

Reżyser dokonał czegoś prawie niemożliwego – tak dobrze strzeże swojej prywatności, że o jego pierwszej żonie nie wiemy prawie nic. Nawet jej imię owiane jest tajemnicą. Nic dziwnego, że Pawlikowski nie chce opowiadać o przeszłości – jego małżeństwo zakończyło się wyjątkowo tragicznie. Obecny mąż Małgorzaty Beli prawie nie mówi o swojej zmarłej żonie – bardzo mocno przeżył jej śmierć. Kim była pierwsza żona reżysera?

Pierwsza żona Pawła Pawlikowskiego

Artysta większość swojej młodości spędził w Wielkiej Brytanii. To tam poznał swoją pierwszą żonę. Spotkali się na planie filmu dokumentalnego, który kręcił Pawlikowski. Artysta tylko kilkakrotnie wspomniał o żonie w wywiadach. Wiadomo, że wyemigrowała z Rosji, była też słynną pianistką. W rozmowie z Polityką Pawlikowski przyznał, że jego pierwsza żona zachorowała niespodziewanie i zmarła kilka miesięcy po diagnozie. Rezyser bardzo mocno przeżył śmierć ukochanej. Na tyle, że gdy jej zabrakło, porzucił świat filmu na 5 lat i zajął się wychowaniem dzieci.

Za jaki film Paweł Pawlikowski dostał Oscara?

Gdy jego syn i córka dorośli, Pawlikowski znalazł się w ciężkim położeniu i przyznaje, że przeżył kryzys wieku średniego. Przeprowadził się do Paryża, tylko po to, by odkryć, że tak naprawdę tęskni za Warszawą. Tak powstała IdaW 2015 roku Pawlikowski odebrał za nią Oscara. Prestiżową nagrodę zadedykował ze sceny najbliższym:

– Chciałbym zadedykować tę nagrodę mojej zmarłej żonie. Oraz moim rodzicom, którzy także już nie żyją, ale są w tym filmie. A także moim dzieciom, które, mam nadzieję, oglądają. Wciąż żyją. Dziękuję. Victor i Maria, kocham was.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

paweł pawlikowski: żona
youtube.com @HeyUGuys

Paweł Pawlikowski jest reżyserem szanowanym na całym świecie. 

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułWyniki Oscarów 2019! Mamy pełną listę zwycięzców
Następny artykułNatasza Urbańska i Janusz Józefowicz. Dzieli ich 18 lat, łączy gorące uczucie
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.