Lelum.pl > Nowości > Wyznanie manikiurzystki: „Mam uraz do otyłych osób. Specjalnie robię im gorsze paznokcie, niż szczupłym”
Wiktoria Ogonowska
Wiktoria Ogonowska 22.10.2019 10:12

Wyznanie manikiurzystki: „Mam uraz do otyłych osób. Specjalnie robię im gorsze paznokcie, niż szczupłym”

paznokcie
StockSnap, Pixabay

Paznokcie wyglądające pięknie lubi mieć chyba każdy. Dlatego tak chętnie korzystamy z usług manikiurzystek, które profesjonalnie dbają o nasze dłonie, za odpowiednią opłatą. Czy zdarza się, że osoba, która wykonuje nam usługę postanawia ukarać nas za to, jak wyglądamy? Okazuje się, że tak!

Pewna manikiurzystka w liście do redakcji dzieli się swoim specyficznym podejściem do pracy z otyłymi osobami. Poznajcie powód Izy, która robi nieodpowiadającym jej klientom gorsze paznokcie.

Robi otyłym gorsze paznokcie

Iza od wielu lat pracuje jako manikiurzystka i jest bardzo dobra w tym, co robi. Wyznaje nam jednak, że czasem zdarza jej się lepiej wykonać swoją pracę, a czasem gorzej!

Mam uraz do otyłych osób. Specjalnie robię im gorsze paznokcie, niż szczupłym. wyznaje Iza. W swoim liście wspomina, że stara oddawać „bardziej puszyste” klientki koleżankom, bo sama ma tendencję do robienia im, jak twierdzi, gorszych paznokci.

Ale to nie jest tak, że zachowuje się bardzo nieprofesjonalnie – tłumaczy Iza Po prostu mniej przykładam się do rysowanego wzoru, mniej dokładnie piłuję paznokcie, czasem „zapomnę” o oliwce na dłonie. To tyle. Nigdy bym celowo nie zrobiła komuś bubla na paznokciu ani bym nie naraziła jego zdrowia na szwank. Po prostu mniej się staram i jestem bardziej roztrzepana! dodaje. Iza twierdzi, że nie uważa, żeby jej zachowanie było bardzo nieodpowiednie, w końcu klientki nadal chętnie do niej wracają. Mam swoje powody, żeby tak się zachowywać! tłumaczy manikiurzystka.

„Otyłe dziewczyny mnie wyśmiewały!”

Dużo mówi się o wyśmiewaniu, czy złym traktowaniu otyłych ludzi. Rozumiem, że to nie zawsze ich wina i każdego powinno się szanować, ale dlaczego to ma działać tylko w jedną stronę? Wcześniej to ja byłam ofiarą! Otyłe dziewczyny mnie wyśmiewały! skarży się Iza, tłumacząc, dlaczego robi otyłym klientkom gorsze paznokcie. We wczesnym dzieciństwie byłam grubszym dzieckiem. To była moja wina, bo bardzo lubiłam jeść, ale potem, jako nastolatka czułam, że muszę schudnąć. Przez wiele lat zmagałam się z anoreksją, byłam przeraźliwie chuda i niezdrowa, a kilka otyłych koleżanek w klasie stale mnie szykanowało. Przezywały mnie „wieszakiem”, „szkapą”, czy nawet „chudą s*ką”! – napisała.

– Codziennie czekały na mnie po szkole w szatni i rzucały we mnie kawałkami bułki. Miałam przez nie myśli samobójcze, na szczęście po czasie i długiej terapii wyszłam z tego wszystkiego. Jednak nadal mam uraz do otyłych osób! tłumaczy Iza. Manikiurzystka twierdzi, że nie czuje się winna, że czasem zrobi komuś „gorsze paznokcie”, a takie zachowanie jest jej prywatną formą wewnętrznej terapii. Wie, że powinna się starać traktować wszystkich tak samo, jednak nadal nie potrafi pozbyć się traumy z przeszłości.

paznokcie

„Czasem zdarza mi się lepiej wykonać moją pracę, czasem gorzej!”

paznokcie

Iza robi „gorsze paznokcie” otyłym osobom, bo takie kiedyś wyśmiewały ją, gdy miała anoreksję!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Polacy podczas zakupów. Wciąż najważniejsze jedno kryterium
  2. Maryna z „Janosika” była prawdziwą gwiazdą. Mężczyźni za nią szaleli, co robi dziś piękna aktorka?
  3. Znaki zodiaku i ich najlepsze cechy charakteru. 2 zodiaki wyróżniają się na tle innych
  4. W makijażu i bez. W której wersji wyglądają lepiej? 8 zdjęć, które wywołuje skrajne emocje
  5. Dziecko urosło zbyt duże w brzuchu matki. Podczas porodu lekarze odkryli przerażającą prawdę, zrozumieli to za późno
  6. Mąż usłyszał z krzaków dziwne dźwięki. Zobaczył żonę w pułapce gwałciciela i natychmiast się zemścił