Paznokcie latami obgryzane przez pewnego mężczyznę, omal nie doprowadziły do jego śmierci! Na szczęście, w samą porę trafił do szpitala. Kilka dodatkowych godzin, a ten dzień skończyłby się dla niego tragicznie. 

Obgryzanie paznokci to okropny nawyk. Wielu z nas w taki właśnie sposób radzi sobie ze stresem, lękami czy nerwowymi sytuacjami. Według psychologów obgryzione paznokcie to objaw poważnych problemów, którego nie można lekceważyć, tym bardziej że może doprowadzić do sporych komplikacji zdrowotych. Przekonał się o tym pewien mężczyzna, który przez ten nieładny odruch omal nie stracił życia. 

Obgryzione paznokcie

Były listonosz obgryzał swoje paznokcie niemal przez całe życie. Choć nawyk ten nierzadko jest objawem nerwicy natręctw i zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych, 48-latek ze Szkocji postanowił zbagatelizować problem. Przynajmniej do czasu. To, co pewnego dnia stało się z jego dłonią, przeraziło mężczyznę. Przez obgryzione paznokcie o mały włos nie stracił życia! 

Mężczyzna trafił do szpitala

Mężczyzna trafił do szpitala w strasznym stanie. Co było tego powodem? Listonosz całe swoje życie obgryzał paznokcie! Kiedy na jego palcu pojawiła się tryskająca krwią rana, obszar wokół paznokcia zaczął puchnąć oraz ropieć, a na przedramieniu wyskoczyła dziwna wysypka, za namową swojej narzeczonej postanowił zasięgnąć porady u specjalisty. Steven MacDonald z początku udał się do apteki, gdzie został skierowany do lekarza pierwszego kontaktu.

Nikt nie podejrzewał, że z gabinetu lekarskiego trafi prosto na salę operacyjną! Obgryzione paznokcie doprowadziły do tak zwanej zanokcicy, czyli ropnego zapalenia połączonego z zakażeniem, wywołanej najczęściej przez paciorkowce i gronkowce. Lekarze wycięli zainfekowany obszar, jednak gdyby mężczyzna trafił do szpitala kilka godzin później, już by nie żył.

UWAGA! Zdjęcia poniżej nie dla osób o słabych nerwach!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

paznokcie
Screenshot Evening Times, YouTube

Paznokcie tego mężczyzny były w tragicznym stanie. 

paznokcie
Screenshot Evening Times, YouTube

Ten widok powinien być przestrogą dla każdego, kto obgryza paznokcie! 

paznokcie
Screenshot Evening Times, YouTube

Niechlubny nawyk o mało nie doprowadził do śmierci 48-letniego mężczyzny! Pamiętajmy, że obgryzanie paznokci wpływa nie tylko źle na wygląd i stan naszej płytki, ale może również stać się przyczyną poważnych chorób. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Albert Wójcik – przedsiębiorca i twórca inicjatywy STOP Sadystom
  2. Biznesinfo – portal biznesowy grupy mediowej Iberion
  3. Iberion – grupa mediowa przyszłości
  4. Pikio – flagowy portal grupy mediowej Iberion

 

 

źródło: fakt.pl

Poprzedni artykułGwiazda „M jak Miłość” cierpi na poważną chorobę. Zdradziła, co musi robić, by normalnie żyć
Następny artykułNigdy więcej nie natkniesz się na nieświeże jajko. Wystarczy jeden banalnie prosty trik
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.