Paznokcie migdałki – co oznacza to dziwne wyrażenie? Do tej pory znałaś migdałki w postaci rośliny, które można było spożywać w stanie surowym, lub wykorzystywać21 jako jeden z elementów przetworów. Dzisiaj jednak skupimy się nie na wartościach odżywczych tego niezwykłego produktu, a na jego kształcie, który zainspirował wiele kobiet do zadbania o swoje dłonie! Jak zrobić paznokcie migdałki krok po kroku?

Jakie są paznokcie o migdałowym kształcie? Czy równie piękne, jak nasiona owoców migdałowca zwyczajnego? Okazuje się, że panie, które decydują się właśnie na taką ramę paznokcia, marzą o eleganckich i smukłych dłoniach. Efekt ten możesz uzyskać w domowym zaciszu, wcale nie wydając na cały proces fortuny! Będziesz potrzebować zaledwie kilku elementów, aby stać się kobietą szykowną ze wspaniałymi paznokciami!

Czym są paznokcie migdałki?

Paznokcie migdałki to nic innego jak specyficzny kształt paznokci, który wygląda bardzo kobieco. Do niedawna powszechnie uważano, że taki format powinien być przede wszystkim długi- tym samym powierzchnia paznokcia mogła śmiało wystawać za końcówkę palca. Estetyka takiego zabiegu urodowego mocno koliduje z dzisiejszą modą, która przecież cały czas się zmienia. Obecnie paznokcie migdałki to synonim naturalności – paznokcie skracamy do rozmiarów, które wydają się optymalne z gustownego punktu widzenia. Tym sposobem nie będą nachalne i kojarzone z innym plastikowym wytworem, królujących na okolicznych dyskotekach- tipsami.

Paznokcie migdałki- geneza

Wiecie, że już trzy tysiące lat temu Chiny postrzegały kobiece piękno przez pryzmat długich paznokci? Czy to w takim razie możliwe, że są dalekimi prekursorami tipsów w wersji azjatyckiej? Zwyczaj odpowiedniego dbania o dłonie pojawił się na ówczesnych dworach królewskich, a opiłowane i zadbane paznokcie migdałki były synonimem luksusu i dobrego pochodzenia!

Paznokcie wzory migdałki

Od czego zatem powinny zacząć panie, którym zależy na podkreśleniu swojej kobiecości poprzez dłonie? Paznokcie migdałki naturalne to najnowszy trend w stylizacji tej części ciała. Podstawą udanego zabiegu jest uzyskanie odpowiedniego kształtu paznokci dzięki piłowaniu. Mamy tutaj na myśli użycie pilniczka, który zrobiony jest ze szkła czy diamentu- szczególnie ten ostatni jest wrażliwy na płytkę paznokcia. Jeżeli nie chcesz mieć uszkodzonej nawierzchni paznokci, musisz umiejętnie posługiwać się takim atrybutem. Dlatego zalecamy cierpliwość i cykliczność podczas przygotowania płytki! Do całego modelowania i kształtowania paznokci zabieramy się bowiem kilka tygodni wcześniej, dbając o powtarzanie się piłowania nawierzchni.

Na co zwracamy uwagę podczas modelowania paznokcia? Dbamy o zaokrąglenie boczków, ale także kształtowanie końców. Takie czynności powtarzamy przez kolejny tydzień, aż w końcu zauważysz, że taki zabieg rzeczywiście przyczynia się do optycznego zwężenia palców, co wpłynie również korzystnie na postrzeganie całej twojej dłoni!

Z kolei samo piłowanie to również czasochłonny, ale bardzo ciekawy proces. Jak się okazuje, nie wystarczy kręcić pilniczkiem w tę i nazad. Kształtowanie płytki zaczynamy od wewnętrznej strony paznokcia, aby potem móc przejść do jego zewnętrznej krawędzi. Ważny jest również sam sposób ułożenia pilniczka, który powinien znajdować się podczas procesu pod kątem czterdziestu pięciu stopni. Jeśli efekt jest zadowalający, możemy na paznokcie śmiało nakładać bazę!

Paznokcie migdałki wzory są bardzo różne, ale dominujący kolor to z pewnością czerwony. Wiele kobiet lubi podkreślać ten kształt paznokcia za pomocą neutralnych barw, takich jak minimalistyczne beże czy biele, które świetnie sprawdzą się zarówno na randce, jak i spotkaniu biznesowym. Dodatkowo możesz ozdobić je złotymi ornamentami, drobnymi cyrkoniami czy delikatnymi szlaczkami!

Paznokcie migdałki ombre

Oczywiście nie tylko klasyczne barwy mogą się pojawić na tak pięknie ukształtowanych płytkach! Paznokcie migdałki czerwone to zaledwie jeden z pomysłów na ozdobienie manicure’u. Zachęcamy do eksperymentowania ze wzorkami, a tym bardziej- kolorem! Jednym z naszych ulubionych przykładów to paznokcie migdałki ombre, które oznaczają zabawę barwami. Co dokładnie oznacza to hasło, które przywołuje na myśl francuskie słowo? To łączenie kolorów w taki sposób, aby były ze sobą spójne, a jeden kolor przechodził płynnie do drugiego. Brzmi świetnie, a jeszcze lepiej prezentuje się wizualnie.

Paznokcie migdałki pudrowy róż

Czy paznokcie migdałki różowe to sprawdzony patent na ponadczasową elegancję? Oczywiście! Wyżej już wspominałyśmy klasyczne kolory, które sprawdzą się na najróżniejsze okazje; zarówno te formalne, jak i mniej oficjalne. Jeżeli twój dzień jest po brzegi zapełnionymi właśnie takimi eventami, warto zatroszczyć się o uniwersalny wygląd manicure’u. Z tym pomoże ci z pewnością właśnie neutralny róż, o pudrowym zabarwieniu. Szczególnie może się on nadać w kontekście zbliżających się wiosennych miesięcy, a w następstwie wesel, chrzcin czy komunii młodszej kuzynki.

Paznokcie migdałki french to kolejny sposób na kobiecość w nowoczesnym wydaniu– być może dlatego naszej redakcji tak bardzo przypadł do gustu akurat ten przykład ozdobienia płytki? Pastelowe barwy i białe obwódki świetnie ze sobą korespondują, a to właśnie te punkty charakteryzują manicure w stylu french. Proste wykonanie, ale bardzo ciekawy efekt skusiły wiele kobiet do zastosowania metody paznokcie migdałki french kolorowy w swoim życiu codziennym! Może skusicie się również wy?

Paznokcie migdałki to świetny sposób na pokazanie światu, że zależy ci na wyglądzie, ale z pewnością nie w nachalnym znaczeniu tego wyrażenia. Teraz bez problemu możesz wystawiać dłonie na różnego rodzaju spotkaniach, kawiarni czy randce!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

paznokcie migdałki
Fot.: Pexels/ pixabay.com

Paznokcie migdałki to świetny sposób na podkreślenie swojej kobiecości- pastelowe kolory lakieru z pewnością ci z tym pomogą!

paznokcie migdałki
Fot.: kaboompics/ pixabay.com

Na jaki kolor malujemy paznokcie migdałki? Wszystkie kolorystyczne chwyty są dozwolone, choć to czerwień wybieramy najczęściej!

paznokcie migdałki
Fot.: Bru-nO/ pixabay.com

Nie bójmy się eksperymentować! Zostaw bezpieczne kolory za sobą- czas na metaliczny połysk na twojej płytce!

paznokcie migdałki
Fot.: picjumbo_com/ pixabay.com

Paznokcie migdałki przygotujesz sama w domu! Wbrew pozorom, proces ten nie jest skomplikowany, choć dosyć czasochłonny.

paznokcie migdałki
Fot.: rhianag/ pixabay.com

Paznokcie migdałki i wzory? Nie ograniczaj się! Moda jest od tego, aby móc z nią nieco poszaleć.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wzorki na paznokcie 2019. Najmodniejsze zdobienia paznokci
  2. Jak zrobić ombre na paznokciach? To bardzo proste i szybkie
  3. Modne paznokcie. Co będzie HITEM w 2019 roku?

Redaktor działu lifestyle w lelum.pl Absolwentka Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszkała w Stanach Zjednoczonych i Austrii, które zainspirowały ją do odkrywania uroków stosunków międzynarodowych. Interesuje się szeroko rozumianą kulturą, społeczeństwem i dyplomacją. W czasie wolnym ogląda filmy psychologiczne, czyta książki i głaszcze koty.