Paznokieć pomalowany na jeden kolor jest coraz częstszym widokiem, który dostrzec możemy na męskich dłoniach. Okazuje się, że coś więcej niż ich fanaberia czy ślepe podążanie za modą! Jeśli też to zauważyliście, koniecznie dowiedzcie się, co tak naprawdę kryje się pod tym tajemniczym zwyczajem.

Wypielęgnowane i pomalowane paznokcie w przypadku kobiet nie są niczym nadzwyczajnym. W końcu to właśnie dłonie zdradzają całą prawdę na temat płci pięknej. W ostatnim czasie manicure na paznokciach, a w zasadzie tylko jednym, dostrzec możemy również u mężczyzn. Gwarantujemy, że tego ukrytego znaczenia najprawdopodobniej nigdy nie mogłybyście się spodziewać!

Paznokieć pomalowany na męskiej dłoni 

Okazuje się, że stoi za nim kampania, która dąży do podniesienia świadomości na temat dzieci molestowanych seksualnie. Wszystko zaczęło się w momencie, gdy działacz społeczny Elliot Costello spotkał w trakcie swojego pobytu w Kambodży niesamowitą dziewczynkę o imieniu Thea. Pochodziła ona z ubogiej i wielodzietnej rodziny.

Paznokieć
instagram.com @polishedman

Relacja między nimi z dnia na dzień stawała się coraz bliższa. W trakcie spotkań dziewczyna w jego towarzystwie czuła się bardzo swobodnie. To właśnie dlatego większość czasu spędzali na rozmowach i… malowaniu jej paznokci. Pewnego dnia dziewczyna zdecydowała się na wyjawienie prawdy dotyczącej jej dzieciństwa. Powiedziała wówczas, że jako 8-latka była molestowana. Kiedy młody mężczyzna usłyszał te słowa, wiedział, że nie może przejść obok nich obojętnie.

Statystyki szokują

Mężczyzna postanowił, że na cześć dziewczynki już zawsze nosić będzie jeden pomalowany paznokieć. Obiecał też maksymalnie zwiększyć swoją wiedzę na temat molestowania dzieci. Statystyki wprawiły go w osłupienie. Okazało się bowiem, że aż 1 na 5 dzieci jest molestowane seksualnie. Sprawcami zwykle są mężczyźni z najbliższej rodziny.

Zdruzgotany prawdą  Elliot założył fundację Pomalowany mężczyzna, która w mgnieniu oka stała się prawdziwym fenomenem. Kampania ruszyła w Stanach Zjednoczonych, Australii, a także niektórych krajach Europy. To właśnie dlatego tylu mężczyzn nosi teraz pomalowany paznokieć!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Paznokieć
instagram.com @polishedman

Kampania ma na celu zwiększenie świadomości na temat molestowania seksualnego dzieci. 

Paznokieć
instagram.com @polishedman

W akcję włączyli się mężczyźni na całym świecie. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Emerytura zwolniona z podatku. Spełnia się największe marzenie emerytów
  2. Urodziny synka były tylko pretekstem. Chłopiec ze swoim tatą zrobili mamie niespodziankę, której nigdy nie zapomni
  3. Mama zauważyła w nosku dziecka czarne kropki. Diagnoza lekarzy był druzgocąca
  4. Mikołaj Roznerski i Adrianna Kalska wzięli ślub? Pokazali zdjęcie
  5. Sparaliżowana kobieta z ciężkimi dolegliwościami trafiła do szpitala. Lekarze zajrzeli między jej nogi i zamarli, znaleźli przyczynę choroby
Poprzedni artykułJak ubrać dziecko na spacer zimą? Najważniejsze informacje i porady
Następny artykułZnaki zodiaku kobiet, które przyciągają nieodpowiednich mężczyzn. One powinny szczególnie uważać
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.