Peeling kawowy to rzecz, która bardzo przyda ci się w życiu codziennym. Jak się okazuje, kofeina może być stosowana nie tylko podczas przyrządzania sobie ciepłego naparu o głębokiej barwie! Teraz wykorzystaj do pielęgnacji także rozdrobnione ziarna kawowca, który zostanie z tobą w łazience na dłużej. Jak zrobić peeling kawowy w domu? Najlepsze zastosowania dla kofeinowej miazgi znajdziesz w naszym artykule!  

Kawa to ciepły napar, sporządzony z rozdrobnionych ziaren kawowca, który ma teraz szansę rozbudzić również twoją skórę twarzy! Kofeina w niej zawarta to najlepszy składnik dla twoich przyszłych maseczek peelingujących! Łatwy do zrobienia produkt będziesz mogła wykonać razem z twoją najlepszą przyjaciółką i przy okazji napić się dobrego napoju kawowego!

Jak zrobić peeling kawowy?  

Peeling kawowy można zrobić w bardzo łatwy sposób, a jak pewnie sama się domyślasz- do całego procesu będzie ci potrzebny worek aromatycznych ziaren! Własnoręcznie sporządzony kosmetyk w zaciszu domowej łazienki to idealny sposób na uniknięcie substancji, które mogą powodować zaczerwienienia skóry w newralgicznych miejscach czy wysypkę!

Aby wykonać jak najlepszą maź oczyszczający, będziesz potrzebować następujących składników: ok. pięciu łyżeczek kawy, do tego dwie łyżeczki oleju kokosowego, a na koniec trzy łyżki brązowego cukru. Wszystko to wymieszaj w taki sposób, aby otrzymać zarówno jednolity kolor mieszanki, jak i równomierną konsystencję. Tak przygotowany naturalny kosmetyk nałóż na te części ciała, które chcesz, aby odzyskały dawny blask! 

Jeżeli wciąż dopytujesz się, czy twoja skóra może być potraktowana właśnie taką kofeinową metoda, to spieszymy z wiadomością, że jest odpowiednia dla każdego jej rodzaju! Zarówno mieszana, tłusta, jak i sucha mogą korzystać z właściwości niemalże leczniczych tej niezwykłej rośliny z Etiopii.

Peeling kawowy na twarz 

Peeling kawowy na twarz ma bardzo łatwy sposób wykonania. Wystarczy, że dostosujesz się do kilku łatwych kroków, a cały proces wejdzie ci w nawyk- twoje łazienka stanie się mini. manufakturą produkującą kofeinowe mazie! Sama konsystencja takiego kosmetyku nie sprowadza się bowiem jedynie do użycia zmielonych ziaren kawowca- do trzech łyżeczek kawowych fusów dodajemy bowiem ok. pięciu łyżek oliwy z oliwy, a na koniec odrobinę cynamonu. Ten ostatni składnik najlepiej kupić w naturalnej formie, czyli laski, którą otrzymuje się z wysuszonej kory drzewa o tym samym tytule.

Jak nakładamy peeling kawowy? Przede wszystkim warto zacząć od uprzedniego oczyszczenia twarzy wokół oczu, czoła, nosa i brody. Skóra powinna być wilgotna, ponieważ lepiej przyswoi gęstą kofeinową maź. Po jej nałożeniu wykonaj kilka kolistych ruchów, które będą sprzyjać lepszemu krążeniu. Cały proces kończymy zmyciem konsystencji letnią wodą, a pozostałości możesz połączyć razem z prysznicem do kąpieli, tworząc kolejny kosmetyk do łazienki.

Peeling kawowy efekty  

Peeling kawowy ma zbawienne skutki dla naszego ciała, o czym informujemy cię skutecznie od początku naszego artykułu! Jeżeli marzysz o aksamitnej, wręcz jedwabnej skórze, to koniecznie wypróbuj kawową metodę! Dodatkowo zmielone ziarenka pomagają zniwelować zaczerwienienia, rozjaśnić nieco zszarzały koloryt skóry, czy bardzo delikatnie powoduje zniknięcie woreczków pod oczami.

Podsumowanie 

Teraz już wiesz, jak zrobić samej peeling kawowy w domu! Jak widzisz, ziarenka kawy mają o wiele więcej do zaoferowania, aniżeli poranne wybudzanie z krótkiego snu. Twoja łazienka będzie mieć teraz kawowy zapach, a brązowy napar będzie mógł ci towarzyszyć przez cały czas!

Peeling kawowy- ZOBACZ ZDJĘCIA:  

peeling kawowy
Fot.: Christoph/ pixabay.com 

Peeling kawowy to nic innego jak zastosowanie miazgi ziaren kawowców przy okazji codziennej toalety!