Pegasus był hitem lat 90., ta popularna konsola przyniosła wielu Polakom mnóstwa godzin dobrej rozgrywki. Pamiętacie gry na tę platformę? Kaczki, Mario, czołgi — która była waszą ulubioną? A może jeszcze jakaś inna? Potraficie wymienić jeszcze jakieś tytuły? Wtedy cała rodzina uczestniczyła w rozgrywce, pamiętacie te czasy?

Konsola Pegasus szybko podbiła serca polskich dzieci oraz ich rodziców. Nikogo nie trzeba było długo namawiać na wspólną grę przy tym urządzeniu. Mieliście swój ulubiony tytuł, w który mogliście grać bez opamiętania?

Konsola Pegasus

Pegasus był 8-bitową konsolą gier wideo, która była klonem japońskiego urządzenia Famicom. Wszystko powstało dzięki dwóm biznesmenom — Dariusza Wojdyga i Marka Jutkiewicza. Po zmianie ustrojowej postanowili oni wykorzystać pewną niszę na rynku i sprowadzić klona japońskiego Famicoma z Tajwanu.

Dlatego w tym celu, w czerwcu 1991 roku założono firmę BobMark International, która zajęła się importowaniem właśnie tego sprzętu. Żeby uniknąć płacenia podatków, do spółki zaproszono Duńczyka Petera Horlycka. Pierwszym modelem wypuszczonym na rynek był Pegasus MT-777DX. W 1993 roku pojawiły się nowości takie jak Super Pegasus czy Pegasus Game Boy. Od 1995 roku konsola zaczynała tracić na popularności ze względu na wejście nowych urządzeń na polski rynek, m.in. PlayStation. Ostatnie oryginalne konsole były sprzedawane w 1997 roku.

Gry na popularną konsolę

Pamiętacie najpopularniejsze gry na tę 8-bitową konsolę? Która z nich najbardziej zapadła wam w pamięć? Super Mario Bros bez wątpienia należy do jednych z najbardziej rozpoznawalnych tytułów na świecie. Pamiętacie wąsatego hydraulika, który był w stanie zrobić wszystko, aby ratować swoją księżniczkę?

Nawet taka podróbka musiała mieć w zestawie pistolet. Co z tego, że można go było wykorzystać do zaledwie paru gier, skoro jedną z nich był Duck Hunt, czyli popularne Kaczki. Jeden bardzo irytujący pies na ekranie płoszył tytułowe kaczki z zarośli, a naszym zadaniem było zestrzelenie ich.

A popularne czołgi, czyli Tank 1990? Gra była niezwykle wciągająca i emocjonująca szczególnie, kiedy grało się we dwójkę. Trzeba było pozbyć się wszystkich wrogich czołgów, które przez jakiś pojawiały się na górze mapy oraz nie można było dopuścić do zniszczenia godła. Inaczej gra się kończyła.

Pamiętacie to wszystko? Jakie jeszcze inne tytuły przychodzą wam do głowy?

Źródło: wikipedia.org, geex.x-kom.pl

Poprzedni artykułStaruszek poprosił pielęgniarkę, żeby posprzątała jego lodówkę. Zajrzała do środka i nagle wybiegła z mieszkania, nie mogła znieść widoku
Następny artykułNiemowlak wylądował w szpitalu, kiedy lekarz otworzył jego buzię, zamarł. Natychmiast wezwano policję, rodziców aresztowano
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl