Pepco to jeden z najpopularniejszych sklepów z tanimi ubraniami i dodatkami do domu. Kobiety uwielbiają ten sieć ze względu na atrakcyjne ceny i bogaty asortyment. Okazuje się jednak, że właściciel zastanawia się nad przyszłością sieci. Wrócił do analizy różnych opcji, w tym sprzedaży części akcji i wprowadzenia spółki na giełdę.

Wznawiamy proces analizy różnych opcji strategicznych dla grupy Pepco – poinformował Steinhoff International Holdings.

Co dalej z Pepco?

Południowoafrykański właściciel popularnej w Polsce sieci sklepów, która działa także w kilkunastu innych krajach Europy, zastanawia się nad przyszłością sieci sklepów Pepco.

Wznawiamy proces analizy różnych opcji strategicznych dla grupy Pepco – przekazał.

Spółka w oficjalnym komunikacie przypomniała, że już pod koniec 2019 r. pojawił się pomysł wprowadzenia spółki na giełdę. Proces ten zaburzyła pandemia. Właściciel postanowił jednak wrócić do tematu i rozpoczęły się dyskusje na ten temat.

Informacja przekazana przez zarząd nie zawiera wielu konkretów. Grupa Steinhoff jest już obecna na parkiecie. Jej akcje są notowane we Frankfurcie, a także Johannesburgu.

Pepco czekają zmiany?

Właściciel sieci Pepco podkreśla, że wszystko jest na bardzo wczesnym etapie, więc ciężko podawać jakiekolwiek konkrety. Na razie nie podjęto żadnej wiążącej decyzji, co stanie się ze sklepami. Na razie nie padają też żadne konkretne daty.

Sieć Pepco zaczęła działać na początku 1999 r. Pierwsze sklepy powstały w Polsce w 2004 roku. Obecnie jest ich ponad 1000 w całym kraju, a w całej Europie ponad 2 tysiące.

Sklepy cieszą się ogromną popularnością zwłaszcza wśród kobiet. Tani asortyment zachęca do zakupy. Sieć dostosowuje kolekcje do oczekiwań klientów, dzięki czemu mogą nabyć sezonowe rzeczy za świetne ceny.

W sieci tworzą się nawet grupy fanów Pepco, gdzie klienci wymieniają się wiedzą na temat asortymentu w poszczególnych sklepach. Ostatnio ogromną popularnością cieszy się kolekcja nowoczesna z dodatkami do domu, która wyprzedała się w mgnieniu oka.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Redaktor prowadząca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa na warszawskim Uniwersytecie SWPS. Z mediami związana od ponad 7 lat. Karierę zaczynała w portalu o tematyce kobiecej, później związała się z wydawnictwem Edipresse, do którego należy m.in. Party.pl. Ostatnie lata związana z Wirtualną Polską, gdzie pisała teksty o tematyce show-biznesowej, a także reportaże społeczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: patrycjaceglinska@gmail.com