Perfumy Być może to zapach minionej epoki PRL. Jako dzieci wspominamy go raczej jako dość ciężki i mdły -gdybyśmy go teraz powąchały, przypomniałyby nam się czasy dzieciństwa. Być może był zapachem dla dojrzałych pań i zgodnie z ówczesnym myśleniem o zapachu kobiecym i ponętnym, wypełniony po brzegi piżmem.

Dziś wciąż można kupić perfumy Być może, choć pewnie nie cieszą już taką popularnością jak w czasach swojej świetności. A Wy kupiłybyście sobie ten zapach? Do noszenia czy z sentymentu?

Wspomnień czar 

Specyficzne perfumy Być może… pewnie nie spodobałyby się obecnie każdej kobiecie. Jednak przed laty ich osobliwa woń robiła prawdziwą furorę wśród kobiet, które chętnie oblewały się piżmem w płynie. Obecnie wśród najmodniejszych zapachów króluje słodycz, którą pachnie większość kobiet. Kiedyś natomiast to właśnie ciężkie aromaty były preferowane przez dojrzałe panie. 

Oczywiście Być może… to tylko przykład jeden z wielu. Jednak dawniej nie było aż tak wielu zapachów do wyboru, dlatego też większość kobiet pachniała podobnie. Mimo to z pewnością istnieje jeszcze kilka perfum, na widok, których zalałaby nas fala wspomnień 

Jakie są wasze ulubione zapachy? 

Każdy z nas ma swój ulubiony zapach. Szczególnie kobiety lubują się w pięknych woniach, którymi kochają się otaczać. Obecnie w perfumeriach i drogeriach mamy mnóstwo zapachów do wyboru. Dlatego też każdy może znaleźć coś dla siebie. 

A wy jakie preferujecie zapachy? Lekkie, świeże, słodkie, czy może ciężkie jak perfumy Być może…? Dajcie znać i podzielcie się swoją opinią. A może niektóre z was przypadkowo mają w domu jeszcze buteleczkę tego kultowego zapachu? Są wciąż dostępne dlatego, jest to bardzo możliwe. 

perfumy
fot. instagram.com/born_in_the_prl

Dla wielu dziewczynek było to pierwsze, wymarzone perfumy.

Poprzedni artykułMinisterstwo alarmuje Polaków. Żarty się skończyły, rozpoczęli wielką akcję „Pełna mobilizacja”
Następny artykułUjawniono nagranie z wesela Wojciechowskiej i Kossakowskiego. Pierwszy taniec zapiera dech
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl