Zapachy podobnie jak ubrania i kosmetyki, powinno się dobierać odpowiednio do pory roku. Latem stawiamy na lekkie, owocowe i przewiewne wonie. Perfumy na zimę powinny być zupełnie inne. W tym artykule prezentujemy, jakie aromaty sprawdzą się najlepiej w mroźne pory roku.

Postaw na gęstsze, cięższe zapachy.

Jeśli chodzi o perfumy na zimę, musisz dobierać je odwrotnie do zapachów na lato. Zapachy mają tendencję do szybszego zanikania z powodu suchej skóry i chłodnej atmosfery, dlatego perfumy na zimę powinny być cięższe, by pozostawać na ciele dłużej. Sugerujemy także wybieranie zapachów, które są gęste i ciężkie, by mogły one bez problemu ominąć wiele warstw odzieży. Cięższe pachnidła nie zanikają w ciągu dnia, dzięki czemu są lepiej wyczuwalne przez dłuższy czas.

Nuty bazowe są ważne.

Zapach składa się z 3 nut lub warstw: nuty głowy, serca i głębi. Nuty głowy są lekkie, natomiast głębi są najcięższe. Dlatego wybierając perfumy na zimę, upewnij się, że wybierasz zapach, którego nuty głębi są intensywne i dobrze komponują się z nutami głowy i serca.

Wybierz wodę perfumowaną lub perfumy.

Możesz się zastanawiać, jaka jest różnica między wodą kolońską, wodą toaletową, wodą perfumowaną, a perfumami. Jest to stężenie aromatycznych olejków, alkoholu i wody w zapachu. To właśnie decyduje o tym, co pozostaje na Twoim ciele przez dłuższy czas. Ponieważ chcesz, aby Twój zapach utrzymywał się jak najdłużej, sugerujemy wybranie zapachów, które są albo wodą perfumowaną, albo perfumami, ponieważ mają one największą zawartość olejków eterycznych.

Dobierz odpowiedni zapach do okazji.

Jaki zapach byłyby „odpowiednim zapachem” na ten sezon? Chcielibyśmy zasugerować, aby przed wyborem zapachu, zawsze pomyśleć o okazji lub miejscu, w którym zamierzasz go nosić. Na przykład, jeśli jest to święto, pomyśl o rzeczach, które sprawią, że ludzie poczują się przyjemnie, takich jak na przykład słodkie, deserowe aromaty (np. z nutą wanilii, czy jaśminu). Jeśli wychodzisz na imprezę ze znajomymi, wybierz coś pikantnego, co wyróżnia się i jest urzekające – postaw na paczulę, czarny pieprz lub szałwię. Jeśli wybierasz się na randkę, sięgnij po perfumy z nutami głębi w postaci drzewnych zapachów cedru, jodły lub cyprysu.

Poprzedni artykułCórka przyniosła ze szkoły list od nauczycielki. Rodzice zamarli na widok dołączonego woreczka
Następny artykułJak sauna wpływa na zdrowie?
Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Współpracowała z najlepszymi polskimi projektantami i markami kosmetycznymi. Studiowała projektowanie ubioru w Krakowskich Szkołach Artystycznych. Od wielu lat współpracuje z markami Maniewski, Farmagan i Davroe. Dba o fryzjerski sektor beauty największego wydarzenia modowego w Polsce - Katowice Fashion Week. Posiada szeroką, teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Uczestniczyła w wielu szkoleniach fryzjerskich u najlepszych specjalistów w Polsce.