Peter Lindbergh nie żyje. Legendę mody żegnają i opłakują gwiazdy z całego świata, w tym sama Meghan Markle. Mężczyzna był dla niej kimś wyjątkowym i to jemu powierzyła pracę nad swoim ostatnim, wielkim projektem. Para książęca poświęciła zmarłemu wyjątkowy i poruszający wpis.

Peter Lindbergh zmarł w wieku 74 lat. O jego śmierci rodzina poinformowała na Instagramie, gdzie możemy przeczytać, że pozostawił swoją żonę, byłą żonę, czterech synów i siedmioro wnucząt. Jego odejście to wielka strata dla świata mody.

Peter Lindbergh nie żyje

Peter Lindbergh zmarł 3 sierpnia 2019 roku. W oświadczeniu na Instagramie bliscy mężczyzny napisali, że pozostawił po sobie ogromną pustkę. Jego estetyka i niespotykane podejście do fotografii były doceniane przez cały świat mody i największych artystów. Jednym z jego ostatnich projektów była współpraca z księżną Meghan Markle, która została redaktorką w brytyjskim wydaniu magazynu Vogue. Na jej prośbę Peter Lindbergh fotografował kilkanaście wyjątkowych kobiet.

– Jego praca jest ceniona na całym świecie za uwiecznianie esencji bohaterów i promowanie zdrowych standardów piękna, unikanie Photoshopa i preferowanie naturalnej urody z minimalnym makijażem. Księżna Sussex pracowała z Peterem w przeszłości i osobiście wybrała go, aby sfotografował 15 kobiet na okładkę wrześniowego wydania brytyjskiego Vogue’a, które miała przyjemność redagować — napisano na Instagramie pary książęcej.

W komunikacie podkreślono, że nie było żadnego innego fotografa, którego Meghan Markle uważałaby za odpowiedniego, do wcielenia tego niezwykle ważnego projektu w życie oraz załączono unikalne zdjęcie księżnej i fotografa.

 

Kim był Peter Lindbergh?

Peter Lindbergh był fotografem urodzonym w Polsce. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Berlinie. W 1978 roku przeprowadził się do Francji i tam mieszkał do śmierci. Był uważany za ojca chrzestnego supermodelek. Swoim podejściem do fotografii zrewolucjonizował świat mody. Jego fotografie często skupiały się na naturalnym pięknie, które ukazywał w czarno-białych barwach.

Był znany z unikania poprawiania urody swoich modelek, uważał, że w każdej kobiecie, niezależnie od wieku, kryje się coś interesującego. Na początku lat 90. pracował dla Vogue’a, trzykrotnie stworzył słynny kalendarz Pirelli. Fotografował między innymi Cate Blanchett, Helen Mirren, Jane Fondę, Kate Winslet i Tomasza Kota.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Peter Lindbergh
facebook.com/peterlindberghofficial

Peter Lindbergh zmarł w wieku 74 lat.

Peter Lindbergh
instagram.com/therealpeterlindbergh

Był jednym z najlepszych fotografów, współpracował z największymi gwiazdami świata mody.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Chore podwyżki za wywóz śmieci. Masz rodzinę? Zapłacisz dodatkowo 1728 złotych
  2. Andrzej Grabowski o sytuacji w Polsce. „To jest coś gorszego niż cenzura”
  3. Ciąża Joanny Krupy wzbudza wśród fanów wiele emocji. Modelka zdradziła w końcu płeć dziecka
  4. Tomasz Karolak opowiedział o wywoływaniu ducha swojego dziadka. Zrobił to podczas studiów
  5. Nawałnica uderzyła w dom gwiazdora disco polo. Straty są bardzo poważne
  6. Nie żyje gwiazda „Idola”. Zginęła w tragicznych okolicznościach

Źródło: vogue.pl, pudelek.pl

Poprzedni artykułPaulina Krupińska i Sebastian Karpiel-Bułecka przeżywają kryzys? Modelka rozwiała wątpliwości jednym zdjęciem
Następny artykułWzrost, który najbardziej nas kręci. Badania wykazały, co kochają mężczyźni, a co podnieca kobiety
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.