Piątek będzie bardzo ważnym dniem dla Polaków pod kątem walki z pandemią koronawirusa. Szef kancelarii premiera w rozmowie z RMF FM potwierdził, że już wtedy powinna wystartować tymczasowa placówka, która pomieści ogromną ilość pacjentów zakażonych COVID-19. Cała ekipa jest już w gotowości do rozpoczęcia pracy.

W rozmowie z dziennikarzem RMF FM szef kancelarii premiera Michał Dworczyk potwierdził, że w najbliższy piątek tymczasowy szpital polowy powinien zostać otwarty. To bardzo dobra wiadomość, ponieważ gotowy jest do przyjęcia wielu ludzi zakażonych koronawirusem. 

Szef kancelarii premiera w RMF FM: W piątek po południu szpital ma mieć gotowość do przyjęcia pacjentów

Szef kancelarii premiera Michał Dworczyk w rozmowie z dziennikarzem radia RMF FM Robertem Mazurkiem opowiedział o przebiegu prac nad otwarciem tymczasowego szpitala polowego na Stadionie Narodowym. Jego zdaniem szpital już w najbliższy piątek powinien być w gotowości do przyjęcia pierwszych pacjentów:

– Mamy nadzieję, że w najbliższą środę zakończą się wszystkie prace związane z oddaniem I etapu, czyli 300 łóżek do terapii tlenowej, w tym kilkunastu łóżek OIOM-owych. W czwartek wejdą zespoły pracowników medycznych – komentuje Michał Dworczyk, dodając, że w piątek po południu szpital ma mieć gotowość do przyjęcia pacjentów.

Po chwili szef kancelarii premiera podkreślił, że są to tylko założenia i z uwagi na to, że jest to projekt realizowany po raz pierwszy, mogą wystąpić pewne opóźnienia. Następnie dodał, że szpitale tymczasowe, które zostały zapowiedziane w każdym województwie, mają być otwarte już w listopadzie:

– Takie są założenia, ale trzeba powiedzieć, że tego rodzaju projekt jest realizowany po raz pierwszy w historii Polski i w związku z tym natykamy się na różnego rodzaju niespodzianki i wyzwania. Zawsze jest możliwość jakiegoś opóźnienia. Taki jest plan – mówił w RMF FM szef kancelarii premiera.

  1. Nagle Morawiecki zabrał głos ws. wyroku TK. Polki mogą być zdruzgotane
  2. Tragedia w rodzinie królewskiej. Książę nie żyje, tragiczna wiadomość z zagranicy obiegła media, był taki młody
  3. Nagły zwrot akcji, rząd będzie interweniował. Mamy czas do piątku, pozostało tylko czekać

Michał Dworczyk o sytuacji w Warszawie

W trakcie rozmowy szef kancelarii premiera przedstawił swoją opinię na temat trwających protestów na ulicach Warszawy. Zdaniem Michała Dworczyka zaistniałe okoliczności są niedopuszczalne i podczas demonstracji przeciwko decyzji TK ws. aborcji obywatele łamią prawo:

– To, co się dzieje od kilku dni na ulicach Warszawy jest absolutnie niedopuszczalne. Trzeba powiedzieć o zagrożeniu epidemiologicznym, które stwarzają duże zgromadzenia, o łamaniu przepisów, które zostały wprowadzone w związku z pandemią – przepisów dotyczących liczby osób, które mogą się gromadzić w jednym miejscu. Ale też absolutnie nie może być zgody na jakąkolwiek przemoc wobec kogokolwiek – komentuje Michał Dworczyk.

Warto podkreślić, że szef kancelarii premiera spotkał się w piątek z prezydentem Andrzejem Dudą, który, jak później się okazało, był zakażony koronawirusem. Wszyscy, którzy mieli kontakt z prezydentem, zostali wysłani na kwarantanny.

Dziennikarz RMF FM Robert Mazurek podkreślił, że 99 proc. Polaków, którzy mieli kontakt z zarażonymi jest odsyłanych na kwarantannę, jednak szef kancelarii premiera się z nim nie zgodził – Każdy kto zostaje objęty kwarantanną ma przeprowadzany wywiad. O tym mówią przepisy – mówił Michał Dworczyk w RMF FM.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Już od wczoraj znaczna zmiana w podatkach. Zachowasz w portfelu znacznie więcej pieniędzy
  2. Oficjalnie: wprowadzają lockdown. Jest już potwierdzenie, wiadomość z zagranicy zaskakuje
  3. Wojsko już jutro wychodzi na ulice. Premier wydał nowe rozporządzenie, to już pewne
  4. Prowadzący TVP Info zabrał głos na antenie ws. wyroku TK. Straci pracę w Telewizji Publicznej?
  5. Kasia Tusk wyszła na ulicę protestować. Pokazała SMSa, którego dostała od ojca w trakcie
  6. Będą kary dla wszystkich, Sejm przyjął nowe prawo. Wysokie grzywny za konkretne przewinienia w czasie epidemii
  7. Wymieszaj składniki widelcem i wyłóż na patelnię. W mniej niż 5 minut zrobisz placuszki lepsze niż placki ziemniaczane

Źródło: rmf24.pl

Poprzedni artykuł„Maria Kaczyńska stanęłaby dziś w obronie kobiet”. Internauci przypominają, że wraz z Lechem byli przeciw ustawie antyaborcyjnej
Następny artykułWiemy, którzy uczniowie jako pierwsi wrócą do szkoły. Minister edukacji potwierdza
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl