Picie drożdży to świetny domowy sposób na twoje zdrowie. Jeżeli do tej pory kojarzyłaś ten pożyteczny składnik jedynie z dobrze wypieczonych bułek czy świeżego pieczywa, to czas otworzyć się na nowe propozycje z tego zakresu. Płynny surowiec to twój nowy skuteczny sposób na nie tylko wydłużenie „życia”kosmyków. Niezwykłe właściwości drożdży bardzo cię zaskoczą.

Do tej pory kojarzyłaś beżowe klocki, przypominające fakturą masło z domowych wypieków, które wyrabiałaś razem ze swoją babcią w sobotnie popołudnia? Mamy nowe zastosowanie dla nadmiaru tego cennego składnika chleba, które akurat możesz mieć w lodówce! To idealny sposób, by umilić sobie czas i pobawić w domowe laboratorium.

Picie drożdży na włosy

Picie drożdży to być może nowość w twojej domowej spiżarni, ale beżowa ciecz od dawna gościła na stołach naszych przodków, a także Toaletach. Medycyna ludowa czerpała pełnymi garściami z tego niecodziennego składniku, który obfituje w witaminy B, znajdujące swoje zastosowanie przy okazji problemów z szeroko rozumianą fizjologią!

Picie drożdży może okazać się też świetnym sposobem na skuteczny porost włosów. Dodatkowo regularnie przyjmowane sprawią, że twoja fryzura stanie się gęsta i sprężysta, a to efekt, o którym marzy każda z nas. Jak przygotować sobie płynny zastrzyk składający się z potasu, fosforu, żelaza, czy wapnia, B12 i B4?

Przygotowanie napoju jest niezwykle ważne dla twojego systemu zdrowia- to bowiem od niego zależy, czy skutecznie zadziała na dolegliwości. Specjaliści z portalu Zdrowie.tvn.pl proponują rozpuszczenie 30 g drożdży uprzednio kupionych w kostkowej formie w temperaturze ok. 70 C. Wiele osób ceni sobie również połączenie takiego gorzkiego napoju z kakao– wówczas nabierze ciekawego słodkiego posmaku.

Picie drożdże na trądzik

Gorzki napój także świetnie wpłynie na kondycję twojej cery, dzięki witaminie z grupy B, o których wspomniałyśmy już wcześniej. Na przykład B9 nie tylko ze świetnym skutkiem opóźnia proces starzenia się skóry, ale równie skutecznie dba o jej regenerację! Dla tych, którzy zmagają się z chropowatą twarzą również mamy dobrą wiadomośćB8, B6 i B3 to witaminy, które hamują łojotok, zatrzymują odpowiednią ilość wody, czy chronią przed podrażnieniem.

Cera twarzy bardzo lubi przyjmować na swoją powierzchnię różnego rodzaju maseczki, dlatego potraktuj ją konsystencją złożoną z dwóch łyżek drożdży i jednej łyżeczki świeżego jogurtu. Tak przygotowana powinna przeleżeć na twoich policzkach ok. 10 minut.

Picie drożdży efekty

Już od początku artykułu przekonujemy cię do niezwykłych właściwości tego surowca, który znajduje zastosowanie nie tylko w kuchni, czy kompaniach piwowarskich! Drożdże potraktuj jako suplement diety, który skutecznie wzmocni twoje szeroko rozumiane zdrowie. My polecamy zwłaszcza maseczki i picie drożdży, mogące znacząco polepszyć twoje sprężyste kędziorki lub długie kosmyki! Na zdrowie!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dieta dr Dąbrowskiej. Jak wygląda i czy faktycznie jest skuteczna?
  2. Grypa w Polsce. Jest już 3,5 miliona ofiar choroby
  3. Jakie badania powinny robić kobiety? Czuj się bezpiecznie w każdym wieku

Picie drożdży- ZOBACZ ZDJĘCIA:

picie drożdży
Fot.: webandi/ pixabay.com

Drożdże nie muszą być ci znane jedynie za pomocą świeżo wypiekanych bułeczek- teraz możesz je także skutecznie przyjmować w formie płynnej!

picie drożdży
Fot.: tombock1/ pixabay.com

Picie drożdży to skuteczna metoda na porost i zagęszczenie włosów! Fryzura po regularnym stosowaniu takiego preparatu będzie niezwykła!

picie drożdży
Fot.: ailinder/ pixabay.com

Nie tylko picie drożdży, ale także jedzenie dobrej jakości pieczywa z pewnością korzystnie wpłynie na twoje zdrowie, o ile zadbasz o regularność spożywanych produktów!

picie drożdży
Fot.: DomenicBlair/ pixabay.com

Picie drożdży odbywa się również wówczas, kiedy zatapiasz usta w swoim ulubionym piwie! Do zrobienia tego złocistego alkoholu wykorzystuje się drożdże piwne.

picie drożdży
Fot.: PublicDomainPictures/ pixabay.com

Picie drożdży wpływa pozytywnie nie tylko na twoje włosy, ale także cerę i sylwetkę!

Redaktor działu lifestyle w lelum.pl Absolwentka Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszkała w Stanach Zjednoczonych i Austrii, które zainspirowały ją do odkrywania uroków stosunków międzynarodowych. Interesuje się szeroko rozumianą kulturą, społeczeństwem i dyplomacją. W czasie wolnym ogląda filmy psychologiczne, czyta książki i głaszcze koty.