Piegi, henna – te dwa słowa powinny na dłużej zagościć w twoim słowniczku kosmetycznych zwrotów. Okazuje się, że zarówno pierwsze, jak i drugie pojęcie jak najbardziej ze sobą koresponduje. A ty, dzięki ich współpracy, możesz cieszyć się z całorocznych plamek na twarzy! Sztuczne piegi to ciekawy sposób na urozmaicenie buzi, a my pokażemy, jak osiągnąć taki efekt i zrobić sztuczne piegi! 

Ostatnio widziałaś na kanałach społecznościowych wiele zdjęć z piegami wykonanymi henną? Jest to rozpowszechniony trend urodowy, który ma szansę stać się prawdziwym hitem następnych miesięcy! Sama zresztą henna od lat kojarzy się już nie tylko z permanentnymi tatuażami, ale również z zastosowaniem przy okazji innych kosmetycznych tricków! Zobaczmy, jak to działa!  

Marzysz o piegach? Namaluj je sobie!  

Pamiętasz rudowłose koleżanki ze szkoły, które dramatyzowały na temat swojej twarzy? Teraz możesz napisać do nich z pytaniem, jak uzyskać efekt ich pięknych piegów – małe kropeczki są teraz bowiem obiektem zazdrości! Jeżeli nie możesz poszczycić się płomiennym kolorem włosów, mamy na to sposób – henna, która powinna zagościć w twojej półce łazienkowej na dłużej!

Ten niezwykle ciekawy barwnik roślinny może zadziałać cuda. Choć obecnie jest stosowany głównie do koloryzacji brwi i rzęs, to zaraz dowiesz się o innych miejscach jego przeznaczenia. Dzięki Henna freckles, bo tak nazywa się popularna metoda przenoszenia pigmentu na skórę, uzyskasz efekt sztucznych piegów, który nie będzie nachalny, a stanie się bez wątpienia twoim znakiem rozpoznawczym.  

Jak tego dokonać? Konieczny będzie pędzelek, uprzednio namoczony barwnikiem, zostaje przeniesiony na poszczególne miejsca, które chcesz zafarbować – w tym przypadku policzki i czoło. Następnie odczekaj chwilę i zmyj całość, aby uzyskać pełen efekt z cyklu piegi henna!

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Nie przerażaj się dziwnym kolorytem przed zastosowaniem – dopiero po całym procesie kropki nabiorą bardziej naturalnego wyglądu!

Piegi: henna pomoże ci uzyskać spektakularny efekt

Namalowanie sztucznych kropek na twarzy jest równoznaczne z doskonałym sposobem na wyróżnienie się z tłumu – bowiem barwnik na stale jeszcze nie zagościł w łazienkach Polek! Dlatego polecamy wypróbować ten ciekawy sposób na szybką odmianę buzi – mini tatuaże będą z tobą przez cały rok! Być może same spróbujemy tej szybkiej metody, a na razie rezultaty poszczególnych metamorfoz możecie oglądać na Instagramie, po uprzednim wpisaniu frazy piegi henna w wyszukiwarce!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

piegi henna
Fot.: ilahdizon/ Instagram 

Piegi henna – ten zwrot ma swoje zastosowanie głównie za granicą, a dzięki portalom społecznościowym możemy podziwiać efekty użycia barwnika!  

piegi henna
Fot.: thelashbar_taylormulrooney/ Instgaram 

Dużo dziewczyn marzy o prawdziwych piegach, a te, wykonane za pomocą henny będą z nimi na długi czas!  

henna piegi
Fot.: leah.henna.vietnam/ Instagram 

Piegi wykonane za pomocą henny są bardzo ciekawym zjawiskiem w trendach urodowych!  

henna piegi
Fot.: lashdramakatoomba/ Instagram 

Efekt jest zachwycający! 

  

Redaktor działu lifestyle w lelum.pl Absolwentka Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszkała w Stanach Zjednoczonych i Austrii, które zainspirowały ją do odkrywania uroków stosunków międzynarodowych. Interesuje się szeroko rozumianą kulturą, społeczeństwem i dyplomacją. W czasie wolnym ogląda filmy psychologiczne, czyta książki i głaszcze koty.