Mieszkańcy Piekar Śląskich ujawnili, do czego doszło pomiędzy rodzicami Kacpra i zamordowanej Patrycji. Okazuje się, że obie strony się pojednały. Rodzice sprawcy zabójstwa podobno padli na kolana przed rodzicami ofiary i błagali o wybaczenie. Było mnóstwo łez, uścisków i wymownej ciszy, która czasami potrafi powiedzieć więcej niż słowa.

Rodzice zamordowanej w Piekarach Śląskich 13-latki pogrążyli się w żałobie. Mama i tata 15-letniego Kacpra również z pewnością przeżywają trudny okres w życiu, ponieważ ich syna prawdopodobnie czeka kara w zakładzie poprawczym. Obie rodziny zdecydowały się pojednać.

Piekary Śląskie: doszło do pojednania rodzin

Na facebookowej grupie Społeczna Piekarska Inicjatywa pojawiła się relacja dot. wydarzeń, które miały miejsce tuż przed rozpoczęciem się marszu milczenia w intencji zamordowanej 13-latki.

Okazuje się, że rodziny nastolatków się pojednały. Ta wydarzenie mogło umknąć uwadze niektórym, ponieważ do wszystkiego doszło jeszcze przed przyjazdem dziennikarzy.

— […] rodzice Kacpra padli na kolana przed rodzicami Śp. Patrycji i prosili o wybaczenie. Tak ogromnej skruchy i żalu, ja 42-letni chłop jeszcze w swoim życiu nie widziałem. Ludzie w tym momencie pękli. Wielu w końcu zrozumiało jaki horror przeżywa rodzina dziewczynki, ale też chłopaka. Widząc pojednanie rodziców, ludzie po prostu płakali razem z nimi — możemy przeczytać w mediach społecznościowych.

Nie należy zapominać, że tragedia, która się wydarzyła, dotknęła obie rodziny. Bez wątpienia rodzicom nastolatków zawalił się świat.

Internauci z miejscowości Piekary Śląskie: przemoc nie jest rozwiązaniem

Piekary Śląskie to wyjątkowe miejsce, już wiele razy w obliczu różnych dramatycznych zdarzeń, potrafiliśmy się jednoczyć i solidaryzować. Nie inaczej było dzisiaj. Obie rodziny, które zostały dotknięte tragedią doświadczyły ogromu wsparcia ze strony maszerujących — czytamy we wpisie.

Dodano, że cele zorganizowanego marszu były jasne. Mieszkańcy wyrazili nadzieję, że ta ogromna tragedia będzie „sygnałem alarmowym dla rodziców, dla nauczycieli, wychowawców, ale przede wszystkim dla młodzieży”.

Zaapelowano do rodziców i dzieci, aby bardzo dużo rozmawiać. Zaznaczono, że przemoc nigdy nie jest rozwiązaniem. W komentarzach można było przeczytać mnóstwo komentarzy współczucia dla obu rodzin.

Bardzo rzadko to się zdarza, aby w tragedii dwie rodziny podały sobie ręce. Na pewno było to duże zaskoczenie dla wszystkich, a jak bardzo ciężkie dla ojca chłopaka, który zrobił coś takiego — napisano.

Jak na razie 15-letni Kacper, który przyznał się do zabójstwa, został przewieziony do schroniska dla nieletnich. Tam oczekuje na kolejne rozprawy w swojej sprawie. Jak na razie nie wiadomo dokładnie, do czego doszło pomiędzy nim a 13-latką.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: Facebook

 

Poprzedni artykułKomiczne zdjęcie rodzinne. Facet leży pod kobietą
Następny artykułZwyciężczyni ,,Projektu Lady” pokazała zdjęcie bez biustonosza. Mentorka Irena nie była zadowolona ze zdjęcia Patrycji
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl