Twoja szyja też się liczy. Po pierwsze, musisz uważnie przyjrzeć się brakowi opieki, ekspozycji na słońce i utracie objętości, przez które przechodzi nasz organizm, gdy się starzejemy. Im szybciej zaczniesz zwracać uwagę na te obszary, tym lepiej. Szyja i dekolt mają mniej gruczołów łojowych, niż twarz i mogą być bardziej podatne na wysychanie. Zalecamy dodanie dodatkowego zastrzyku nawilżenia – czy to za pomocą serum, gęstszych środków nawilżających, czy maseczek – aby cera wyglądała świeżo i jędrnie. Pielęgnacja skóry szyi – jak o nią dbać?

Czy można używać produktów do twarzy na szyi?

Niezależnie od tego, czy chcesz zainwestować w maskę na szyję lub klatkę piersiową, nadal możesz zastosować dodatkowe rozwiązanie z produktów do twarzy na szyi po zakończeniu rutynowej pielęgnacji skóry.

Serum z retinolem, kwasami hialuronowymi i przeciwutleniaczami, takimi jak witamina C, aby pomóc w utrzymaniu integralności skóry i zminimalizować niepożądaną pigmentację.

Ponieważ głównym czynnikiem przyczyniającym się do przedwczesnego starzenia się szyi i dekoltu jest słońce, będziesz chciał używać kremu przeciwsłonecznego (przynajmniej SPF 30) każdego dnia.

Pielęgnacja skóry szyi – jak o nią dbać?

Składniki głęboko nawilżające i przeciwdziałające starzeniu pomagają przywrócić i poprawić gładkość, jędrność i elastyczność skóry.

Ta maska ​​to skoncentrowana wielozadaniowa, przeciwstarzeniowa maska ​​na szyję i klatkę piersiową z ekstraktami odżywiającymi skórę, które sprawiają, że skóra wygląda świeżo, jaśniej i jędrniej.

Maska pomaga poprawić elastyczność skóry, jednocześnie wygładzając widoczność zmarszczek i nieatrakcyjnych bruzd.

Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.