Pewnego dnia po trzydziestce zaczynasz zauważać, że skóra wokół szyi pociemniała i ma drobne linie i powierzchowne zmarszczki. I zdajesz sobie sprawę, że to nie tylko twoja twarz, ale także szyja wymaga trochę czułej miłości. Większość z nas często nie dba o swoją szyję, ponieważ zawsze skupiamy się na twarzy i dłoniach. Pielęgnacja szyi – jak o nią zadbać?

Dbaj o właściwy masaż.

Skóra szyi jest bardzo cienka i delikatna. Jest delikatniejszy niż skóra Twojej twarzy. Właściwy kierunek masażu skóry szyi to przesuwanie obu dłoni z dołu do góry w pionowych ruchach. Nigdy nie masuj jej okrężnymi ruchami lub od góry do dołu.

Olejowanie skóry szyi.

Oleje pomoże odmłodzić skórę szyi. Wybierz te produkty, które nie są ekstremalnie ciężkie i są w czystej postaci.

Olej kokosowy jest olejem ciężkim, ale można go używać go na szyi w bardzo małych ilościach lub zmieszać z niewielką ilością wody na dłoni, a następnie użyć. Olejek z oliwek, olej ze słodkich migdałów, z rumianku, eukaliptusowy i różany to również interesujące opcje.

Stosuj maseczki.

Maski i okłady działają również cuda na skórę szyi, podobnie jak na twarzy. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, używaj maseczek owocowych na szyi. Owoce takie jak jabłko, dojrzały banan, awokado i śliwki mogą zdziałać cuda na skórę szyi.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Zadbaj o peeling skóry.

Ważne jest również złuszczanie skóry szyi. Używaj tylko łagodnych peelingów. Wykonuj to delikatnymi okrężnymi ruchami.

Oczyszczaj skórę.

Nakładaj żel do mycia twarzy na szyję podczas kąpieli. Unikaj ostrych mydeł na skórze szyi. Żele pod prysznic o zrównoważonym pH będą do tego najlepsze.

Redaktorka działu SEO w lelum.pl. Specjalistka ds. mody oraz beauty. Posiada szeroką wiedzę, teoretyczną i praktyczną wiedzę w dziedzinie pielęgnacji włosów, twarzy oraz ciała. Od lat pasjonuje się modą oraz pracuje w branży z nią związanej.