Pielęgniarka, która pracuje w Polsce od niedawna, opublikowała poruszający i emocjonalny wpis. Kobieta powiedziała całą prawdę, wszystko to, co tak naprawdę myśli o obecnej sytuacji. Była przy tym dosyć bezpośrednia i nie zamierzała niczego ukrywać. Niektórzy wzięli sobie jej słowa do serca. Miałam nadzieję, że Polacy są mądrzy.

Pielęgniarka dodała na Facebooka wpis, który wywołał niemałe emocje wśród odbiorców. Kobieta nie mogła ukryć swojego rozczarowania, zarzuciła Polakom ignorancję i brak szacunku.

Pielęgniarka opublikowała poruszający wpis

Monika Drobińska na swoim Facebooku opublikowała poruszający i dający wiele do myślenia wpis. Kobieta nigdy nie sądziła, że jej słowa aż tak się rozniosą po całym Internecie, miały być tylko komentarzem do zdjęć znajomych. Pod postem dodała swoje zdjęcie w specjalnej masce za 400 złotych, którą kupiła za własne pieniądze. Poruszyła temat m.in. teorii, które mówią o szkodliwości maseczek.

— Miałam nadzieję, że Polacy są mądrzy, wyciągną wnioski. Zawiodłam się. Urosły teorie o grzybicy, syfie, bakteriach, szkodliwości maseczek. Czyli powinnam być trupem. Lata całe po naście godzin, pracując na bloku operacyjnym, nie ściągałam maseczki z twarzy. Albo jestem super człowiekiem, albo ww. teoria jest kufno warta — napisała.

  1. Dramatyczny apel papieża Franciszka. „Mamy przed sobą niewiele lat”
  2. Straszne nagranie wyciekło do sieci. Pies tylko pisnął, potraktowała go jak przedmiot
  3. Szkoły jednak mogą zostać zamknięte? ”Na 3-4 tygodnie, do czasu spadku liczby zakażeń”, Dr Grzesiowski mówi wprost

Monika Drobińska: Po oklaskach macie nas państwo w głębokim poważaniu

Kobieta zarzuciła również Polakom, że po okazaniu szacunku, oklaskach na balkonach w dobie lockdownu i innych formach okazania wdzięczności, ludzie zapomnieli o wirusie i medykach, którzy stoją na pierwszej linii w walce z COVID-19.

— Po oklaskach macie nas państwo w głębokim poważaniu. W imię idiotycznie pojętej wolności macie w tyłach maseczki. W końcu… Nie jesteście w grupie ryzyka. Co was tak naprawdę obchodzą wiekowi rodzice? Czyżby swoje już przeżyli? Co was obchodzi sąsiad po chemioterapii? Nie wasza chemia, nie wasze rzyganie, nie wasza łysina, nie wasz ból. Co was obchodzą medycy? – pytała w nieco rozgoryczonym tonie.

Na końcu w komentarzu ma do wszystkich pilny apel i dodaje, że tekst nie został przez nikogo opłacony, jest autentyczny i płynie prosto z serca.

— I tak na koniec — noście te cholerne maseczki. Przecież nic was to nie kosztuje. Wszystkich, którzy nie wierzą w „covida” zapraszam do szpitali. Też będziecie mieć „twarze do zapamiętania”. Ani ja, ani żaden inny medyk nie zasługuje, aby go obrażać. Ci, którzy to robią, do pięt nam nie dorastają — dodawała.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Miała do Polaków pilny apel i specjalne przesłanie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Od 15 października Polacy mogą dostać dodatkowe pieniądze. Wielu odetchnie z ulgą
  2. Podali cztery terminy, dotyczy całej Polski. Tysiące ludzi czekało na ogłoszenie, wiemy, kiedy rozpoczną się ferie
  3. Pamiętacie Jessicę z ”Rolnik szuka żony”? Właśnie wyszła cała prawda na jej temat, ludzie zaskoczeni jej nowym zajęciem
  4. Trzeba dobrze się przyjrzeć, aby rozpoznać Magdę Gessler. Pozbawiona burzy loków nie przypomina siebie
  5. Pamiętacie Klaudiusza z ”Big Brothera”? Pokazał zdjęcie z dorosłym synem, fani zachwyceni
  6. Wystarczy szczypta, by kawa zachwyciła Cię smakiem. Zdrowotne walory też rozkładają na łopatki

Źródła: facebook.com, popularne.pl

 

Poprzedni artykułZrobił zdjęcie swojej córce. Dopiero później ujrzał porażający szczegół, teraz nie może spać w nocy
Następny artykułMinisterstwo Edukacji Narodowej zabrało głos w sprawie studniówek. Już wszystko jasne, maturzyści przygotujcie się
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl