Starszy pan poprosił pielęgniarkę Amandę, aby wyczyściła jego lodówkę, ponieważ sam od dawna tego nie robił. Kiedy kobieta ją otworzyła, nie mogła powstrzymać łez. Okazało się, że w środku prawie niczego nie ma, urządzenie było niemal całkiem puste. Amanda długo się nie zastanawiała, wyruszyła na duże zakupy, aby pomóc staruszkowi. O wszystkim opowiedziała na Facebooku.

Amanda Perez to pielęgniarka, która zajmuje się starszymi ludźmi. Odwiedza ich w domach i pomaga zmieniać opatrunki, podaje leki, a także czasami wykonuje drobne sprawunki domowe.

Jeden z jej pacjentów poprosił ją, aby umyła mu lodówkę. Kiedy kobieta otworzyła jej drzwiczki, w środku nie zastała prawie żadnego produktu.

Pielęgniarka chciała umyć lodówkę pacjentowi. Okazało się, że ta była niemal pusta

Pielęgniarka od lat wykonuje swoje zajęcia i nie ukrywa, że z czasem do jej pracy mogła wkraść się pewna rutyna. Każdego dnia robiła niemal to samo: podawała leki, zmieniała pieluchy czy mierzyła ciśnienie.

Wszystko zmieniło się pewnego razu za sprawą starszego pana. Mężczyzna poprosił Amadnę, aby umyła jego lodówkę, ponieważ sam od dawna tego nie robił. Nie czuł się wtedy na siłach, aby wykonać nawet tak prostą czynność domową.

Pielęgniarka otworzyła lodówkę, która okazała się zupełnie pusta. Kobieta od razu zapytała się staruszka, kto robi mu zakupy.

Okazało się, że mężczyzna jest zupełnie sam i osobiście robi zakupy, jeśli starcza mu na to sił oraz środków. Amanda nie mogła powstrzymać łez, które nagle napłynęły jej do oczu.

Skrupulatnie wykonała powierzone jej zadanie i niemal biegiem opuściła mieszkanie staruszka. Nie mogła dłużej wytrzymać gromadzących się w niej negatywnych emocji. Był to przejmujący smutek z domieszką żalu.

  1. Randka z kochankiem zakończyła się dramatem, nie żyje młoda kobieta. Ujawniono przyczynę śmierci, mężczyzna usłyszał wyrok
  2. Pod żadnym pozorem nie można ich jeść. Uwielbiane kiełbasy wycofane ze sklepów, ryzyko zatrucia Salmonellą
  3. Sejm podjął ostateczną decyzję. W grudniu czekają nas spore zmiany, chodzi o niedziele handlowe

Pielęgniarka zrobiła starszemu panu zakupy

Kiedy tylko otrząsnęła się po zastałej sytuacji, wiedziała już, co musi zrobić. Niewiele myśląc wsiadła w samochód i udała się do najbliższego supermarketu po duże zakupy spożywcze.

Amanda sama ledwo wiąże koniec z końcem, ponieważ jest samotną matką, a na utrzymaniu ma dwójkę dzieci. Jednak w tamtym momencie niewiele się nad tym zastanawiała. Wiedziała, że w jakiś sposób musi pomóc swojemu pacjentowi.

Kilka dni później, po całym wydarzeniu, Amanda opublikowała wpis na Facebooku, w którym opisała historię starszego mężczyzny. Zaznaczyła, że nie robi tego po to, aby pochwalić się swoją pomocą.

Jej intencją było zwrócenie uwagi na ogromne problemy samotności oraz głodu wśród starszych osób. Chciała, aby ludzie, którzy czytali jej słowa, docenili to, co mają, ponieważ niektórych nie stać nawet na zrobienie zakupów.

Pielęgniarka miała piękny gest i przekazała mądre słowa. Może wśród was znajduje się ktoś, kto potrzebuje podobnej pomocy? Wsparcie jest ważne, a w szczególności w dzisiejszych trudnych czasach pandemii.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pielęgniarka
fot. facebook.com/Amanda Perez

Lodówka staruszka była niemal pusta.

pielęgniarka
fot. facebook.com/Amanda Perez

Pielęgniarka postanowiła zrobić mu duże zakupy spożywcze.

pielęgniarka
fot. facebook.com/Amanda Perez

Wkrótce lodówka staruszka zapełniła się żywnością.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Sześć osób przykleiło się do budynku. Policja ich wylegitymowała, po czym odjechała
  2. Pojawiło się ostrzeżenie. Od pierwszego „ataku zimy” dzielą nas godziny, Polacy powinni się przygotować
  3. Tragiczna wiadomość z rana. Nie żyje wybitny wokalista, o śmierci poinformował m.in. Robert Gawliński
  4. Edyta Górniak rozwiewa wątpliwości: „Gdybym faktycznie powiedziała, że w szpitalach […] są statyści, to byłoby to absurdem.”
  5. Niespodziewanie gruchnęła wiadomość o drugim dziecku. W ostatnim wywiadzie Joanna Krupa wszystko potwierdziła
  6. Listonosz podchodzi do gromadki psów. Nie wiedział, że nagrywa go monitoring
  7. Kamil Stoch, Dawid Kubacki i Piotr Żyła nagle zwrócili się do wszystkich Polaków. Ważny apel, poprosił ich Mateusz Morawiecki (WIDEO)

Źródło: podaj.to

 

Poprzedni artykułKrzysztof Krawczyk w środku nocy przekazał wiadomość o śmierci. Odeszła bliska mu osoba, łzy same napływają do oczu
Następny artykułKaczki, Mario czy czołgi? Która gra na kultowym Pegasusie była waszą ulubioną?
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl