Pielęgniarka jedną fotografią dłoni starszej pani poruszyła serca internautów. Uwagę zwraca jeden szczegół, z pozoru zupełnie zwyczajny. Młoda adeptka medycyny sprawiła, że na twarzy staruszki znów pojawił się uśmiech. Okazało się, że kobieta chciała swojej sędziwej podopiecznej zrobić manicure, barwny i kolorowy. Staruszka nie chciała się zgodzić, bo uważała, że jej dłonie są brzydkie. Słowa opiekunki wprawiły ją w osłupienie.

Pielęgniarka zajmująca się starszymi ludźmi ma dla nich wiele zrozumienia i miłości. Wie, że jest jedną z niewielu osób, które mogą sprowokować u swojej podopiecznej uśmiech. Na grymas staruszki, że ma brzydkie dłonie, kobieta odpowiedziała wzruszającymi słowami. Zapewniła, że właśnie przez jej wiek dłonie są piękne – dzięki temu, co przeżyły. 

Pielęgniarka wzruszyła internautów

Podczas opieki nad starszą panią jej pielęgniarka postanowiła zadbać, żeby jej podopieczna poczuła się piękną kobietą. Dlatego zaproponowała, że zrobi jej piękny manicure. Staruszka zgodziła się, ale poprosiła o bezbarwny lakier – nie chciała, żeby jej dłonie zwracały na siebie uwagę.

Młoda kobieta zdziwiła się na taką prośbę, wiedziała bowiem, że to nie w stylu jej podopiecznej. Staruszka przyznała się, że woli, żeby jej dłonie nie rzucały się w oczy, bo są brzydkie i stare. To się zdecydowanie nie spodobało jej opiekunce. Natychmiast pomalowała paznokcie staruszki na różowo i powiedziała jej piękne słowa.

  1. Rząd zmienił decyzje co do zasiłku dla bezrobotnych. Kwota może zbulwersować wielu
  2. Powiedział żonie, że ją zdradza, bo jest za gruba. Zemściła się w najlepszy możliwy sposób, mąż zapamięta nauczkę do końca życia
  3. Małgorzata Ostrowska-Królikowska znów przeżywa ciężkie chwile. Chodzi o jej córkę

Dłonie to historia

Dłonie staruszki są zdaniem młodej kobiety jej prawdziwą ozdobą. Są zapisem jej życia, jej historii i przeżyć. Pomogły jej przejść przez życie, dotykały tak wielu rzeczy. Są po prostu przez to piękne. Ich pomarszczona skóra to efekt uboczny czasu, który ani trochę ich nie oszpeca.

Staruszka wzruszyła się słowami swojej opiekunki. Dała pomalować swoje paznokcie na różowo i nawet pozwoliła zrobić sobie zdjęcie. Pielęgniarka umieściła zdjęcie w internecie, dołączając do niego tę historię. Internauci nie kryli wzruszających komentarzy.

Zawód pielęgniarki cieszy się wielkim szacunkiem wśród społeczeństw na całym świecie. Jednak czasem, na przykład strach przed koronawirusem prowokował ludzi do złego traktowania pracowników służby zdrowia. Po więcej szczegółów odsyłamy tutaj.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

pielęgniarka
fot.facebook.com/love what matters

Staruszka zgodziła się na różowy lakier do paznokci. Dzięki młodej kobiecie poczuła się piękna i wartościowa.

pielęgniarka
fot. pexels.com Andrea Piacquadio

Młoda pracowniczka służby zdrowia jest w swoim zawodzie wyjątkowa. W swoich starszych pacjentach nie widzi schorowanych, niedołężnych ludzi, a piękne osoby z historią.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dwie osoby ranne, droga zablokowana. Kolejny poważny wypadek na Mazowszu
  2. Jest tylu turystów, że zaczyna brakować wolnych miejsc. Gdzie masowo wyjeżdżają Polacy?
  3. Ostateczny dowód na związek Anny Muchy i Kuby Wojewódzkiego? Jedno zdjęcie wszystko zdradza
  4. Smutne informacje o Katarzynie Dowbor. Gwiazda jest nieuleczalnie chora
  5. Legenda muzyki nie żyje. Brat przekazał tragiczną wiadomość: ,,Jestem zrozpaczony”
  6. Warszawa. Ruszył kolejny Strajk Przedsiębiorców. Co tam się dzieje?

źródło: pikio.pl

Poprzedni artykułMariusz Przybylski x ECCO. Maseczki ochronne inspirowane naturą
Następny artykułAgnieszka Woźniak-Starak pokazała mamę. Wyglądają, jakby mogły być siostrami
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl