Pielęgniarki mają dość. Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych może podjąć rygorystyczne działania. Dorota Gardias szefowa OZZPiP poinformowała: Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych podjął decyzję o podjęciu przygotowań do wszczęcia sporów zbiorowych – czytamy na Twitterze.

Dorota Gardias poinformowała w rozmowie z TOK FM, że sytuacja pielęgniarek jest bardzo zła. Szpitale nie radzą sobie z przyjmowaniem chorych, w placówkach brakuje miejsc. Pielęgniarki pracują w krytycznych warunkach. Tymczasem rząd nie wprowadza w życie obiecanych podwyżek, które zdaniem związku za tak ciężką pracę pielęgniarkom po prostu się należą.

Pielęgniarki będą strajkować? Jest odpowiedź związku zawodowego

Dorota Gardias była gościem TOK FM, w którym powiedziała, że rząd znów obiecał pielęgniarkom podwyżki, przy czym nie ma zamiaru tak naprawdę ich wprowadzić:

-Jeszcze, żeby tego było mało, to pan minister (Adam Niedzielski) ma ostatnio nowy pomysł, by środki, które dostają pielęgniarki od (czasów – przyp. red.) ministra Mariana Zębali […] wprowadzić do puli szpitali. Czyli te środki mogą w ogóle nie trafić do personelu, który ma zajmować się polskim społeczeństwem i obywatelami. Oni będą mniej zarabiać – wyjaśniła Gardias w rozmowie z radiem. 

Dzisiaj Dorota Gardias na swoim profilu na Twitterze napisała:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Ważne. Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych podjął decyzje o podjęciu przygotowań do wszczęcia sporów zbiorowych. Następnym krokiem może być strajk generalny.

Z kolei w mediach społecznościowych pojawiają się kolejne wystąpienia członkiń związku, w których poruszana jest tematyka krytycznej sytuacji pielęgniarek.

Krystyna Ptok, przewodnicząca OZZPiP na Facebooku poinformowała, że sytuacja pielęgniarek jest krytyczna. Jak twierdzi, w okresie pierwszych dwóch tygodni listopada zmarło więcej pielęgniarek niż przez pierwsze pół roku początku epidemii. Tymczasem przedstawicielki i przedstawiciele tego zawodu czują się coraz bardziej ignorowani przez rząd. 

  1. Barbara Kurdej-Szatan na spacerze z Heniem. Chłopczyk ma nieziemsko drogi wózek, znamy jego cenę
  2. Tragiczne informacje z rodziny Justyny Steczkowskiej. Nie żyje najbliższa osoba piosenkarki, szczerze współczujemy
  3. Dramat Justyny Steczkowskiej. Nie żyje najbliższa jej osoba, o śmierci poinformowała siostra gwiazdy

Rząd zwleka z publikacją ustawy covidowej

Rząd ogłosił, że wszyscy medycy walczący z epidemią zostaną wynagrodzeni o 100 procent większą pensją. Od czasu tej deklaracji minęło kilka tygodni, a ustawa wciąż nie jest prawomocna.

To wywołało oburzenie wśród medyków, którzy na co dzień muszą mierzyć się z jak to określiła W programie Newsroom WP Iwona Burcholska z Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek, przepaścią służby zdrowia. 

Nad przepaścią to my już jesteśmy. Mamy za mało pielęgniarek na oddziałach podstawowych i brakuje na oddziałach, gdzie są respiratory – mówiła Burcholska, cytowana przez money.pl.

Skąd opóźnienie z publikacją ustawy?

Opóźnienie publikacji ustawy wiąże się z błędem, który został w niej zawarty. Napisano bowiem, że podwyżki należą się wszystkim lekarzom, na co posłowie zgodzili się omyłkowo. Chodziło oczywiście o lekarzy, którzy w swojej pracy stawiają czoła walce z epidemią.

Ustawę niemal natychmiast poddano nowelizacji. Tej jednak nie podpisał jeszcze Andrzej Duda i wciąż nie zatwierdził sejm.

ZOBACZ ZDJĘCIA I WIDEO:

 

 

☣️Koronawirus☣️ DODATEK COVIDOWY 100% – ZWIĄZEK WEZWAŁ PREMIERA DO NIEZWŁOCZNEJ PUBLIKACJI USTAWY Z 28-10-2020
➡ Związek…

Opublikowany przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych Wtorek, 17 listopada 2020

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Niebywałe sceny w centrum Warszawy, interweniować musieli funkcjonariusze miejscy. Udało się go złapać
  2. Monstrualny potwór nagle wyszedł z wody. Ludzie zamarli, mamy nagranie, tylko dla odważnych
  3. Nowe obostrzenia? Już jutro może zapaść ważna decyzja dla Polek i Polaków. Chodzi o sklepy
  4. Zobaczyła swojego tatę siedzącego przed sypialnią. Powód wzrusza do łez
  5. Kiedy koniec pandemii? Lekarze podają możliwe daty. Wielu będzie zdruzgotanych, są odległe
  6. Przywiązali kundelka krótkim łańcuchem do budy. „Obcięli uszy” i połamali ogon, straszne, co jeszcze mu zrobili
  7. Przed chwilą podano tragiczną informację. Nie żyje legendarny polski dziennikarz, był idolem dla wielu Polaków

Źródło: money.pl, twitter.com, facebook.com

 

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl